MENU

Снєгирьов: Заради країни без корупції ТСК має розслідувати махінації Гриценка під час будівництва житла для військовослужбовців

597 8

27 лютого Конституційний суд України опублікував текст рішення у справі щодо відповідності Конституції України статті 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачає притягнення до кримінальної відповідальності посадовців за незаконне збагачення.

"Визнати такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною), статтю 368-2 Кримінального кодексу України. Стаття 368 (2) Кримінального кодексу України, визнана неконституційною, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення", – йдеться у тексті рішення.

Рішення Конституційного Суду є обов’язковим, остаточним і таким, що не підлягає оскарженню.

В свою чергу, кандидат у президенти України Анатолій Гриценко заявив, що Конституційний суд, після того як він демонстративно став на захист чиновників-корупціонерів, втратив легітимність у суспільстві, а відтак – більше не має права на існування. На його думку, єдиний шлях – Shutdown, з повним перезавантаженням.

 

"Це треба зробити заради встановлення справедливості. Заради країни та її чесного майбутнього – без корупції!", – заявив Гриценко.

Заради країни та її чесного майбутнього – без корупції. Важко не погодитися з пафосною заявою пана Гриценка.  Власне, заради країни та її чесного майбутнього, я, Дмитро Снєгирьов, 28 лютого звернувся із заявою до голови Тимчасової слідчої комісії ВР України народного депутата України Ігора Вінника з вимогою перевірити інформацію щодо укладених договорів про будівництво житла для військовослужбовців шляхом пайової участі.

За інформацією з відкритих джерел, Південним УКБ, в особі начальника Шандрика В.І., як замовником будівництва, та ВАТ "Черноморгідробуд" (Пайовик), в особі голови правління Холодова Д.В., був укладений договір №227/ УПБ-39Д від 25.11. 2004 про будівництво житла для військовослужбовців шляхом пайової участі для військовослужбовців ЗС України та членів їх сімей.

Предметом договору було фінансування та будівництво Пайовиком в повному обсязі групи житлових будинків з вбудовано-прибудованими не житловими приміщеннями, підземними паркінгами, інженерними мережами і спорудами, орієнтовною загальною площею 35 тис. м2, на земельній ділянці загальною площею 2,5 га в м. Одеса по вул. Говорова, 10-А (в/м №5).

З дозволу Міністра оборони України Гриценка А.С. від 03.02. 2005 року №1067/з та від 22.05.2006 б/н, додатковими угодами від 18.11.2005 року №1/39 та від 02.06.2006 року № 227/ДБ-6СПЗ, затвердженими директором Департаменту будівництва та відчуження фондів Міноборони, обумовлено збільшення загальної площі земельної ділянки під будівництво-2.89 га;  Об’єкту до 61450 м2 та відповідно частки Замовника до 12290.0 м2.

Також, додатковими угодами обумовлено наступне: з метою скорочення термінів забезпечення житлом військовослужбовців ЗС України та членів їх сімей, сторони домовилися про те, що Пайовик має право передати Замовнику за його згодою готові квартири в інших будинках до закінчення будівництва  Об’єкта.

В порушення п. 6 наказу Міністра оборони України від 28.12.2005 № 722 "Про деякі питання будівництва житла", начальником Південного УКБ Шандриком В.І. не забезпечено внесення змін до договорів та своєчасний диференційний підхід по використанню земельних ділянок з урахуванням їх ринкової вартості, площі, місця розташування,їх інвестиційної привабливості та, як наслідок, площі житла, яку взамін отримує Міноборони.

За вказаними додатковими угодами Замовником отримано від Пайовика 155 квартир загальною площею 12 337,64 м2,з яких 151 квартира розташовані на ж/м Котовського (найвіддаленіший район м. Одеса), загальною площею 11 957, 54 м2, вартість квадратного метра якого в декілька разів менше, ніж будувалось Пайовиком на наданій Міноборони земельній ділянці та 4 квартири в м. Білгород-Дністровський, загальною площею 380,1 м2.

Додатковою угодою від 29.12.2014 року №367 до договору від 25.11.2004 року №227/ УПБ-39Д сторони визначили,що згідно паспортів БТІ завершено будівництво будинків загальною площею квартир 62927,90 м2, частка Міністерства оборони при цьому становить 12 585,58 м2.

З метою завершення розрахунків сторони досягли згоди щодо передачі Замовнику ще 3-х квартир в м. Одесі загальною площею 256, 10 м2.

Замовником при укладанні зазначених договорів, порушено вимоги п.3 Положення про інвестування будівництва та придбання житла для військовослужбовців ЗС України та членів їх сімей, затвердженого Указом Президента України від 01.07. 1993 №240/93, в частині розподілу часток житла між Замовником та Пайовиком( Інвестором), зокрема частка Інвестора значно перевищувала дозволених 50%.

Згода Департаменту капітального будівництва Міноборони в особі ТВО директора Департаменту Храмченко Л.Ф. на укладання зазначеної додаткової угоди надана вже за фактом її  укладання  06.01.2015 року № 227/3/32.

Таким чином, Пайовики були зацікавлені в найкоротші терміни віддати належний за договором відсоток житла Південному УКБ , без врахування коефіцієнту різниці його вартості, поза містами будівництва Об’єктів та отримати права на земельні ділянки Міноборони у привабливих для інвестицій містах міста Одеса.

Документи щодо добровільної відмови Міноборони від користування земельними ділянками площею 2.89 га відсутні.

Внаслідок зазначеного, Державі в особі Міноборони (Південного УКБ) завдано збитків, в частині недоотримання належного йому відсотку житла, за пайовий внесок у вигляді земельної ділянки.

Враховуючи те, що Постановою Верховної Ради України 7 червня 2018 року за № 2455-VIII утворено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 оо 2017 року та визначено її основні завдання та мету, прошу Вас особисто заслухати мене на засіданні Тимчасової слідчої комісії щодо відомих мені фактів та наявних документів, які підтверджують розтрати у період з лютого 2005 року по грудень 2007 року колишнім Міністром оборони України Гриценком А.С., за попередньою змовою групою осіб, державного майна (Міністерства оборони України) в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

Це треба зробити заради встановлення справедливості. Заради країни та її чесного майбутнього – без корупції!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини