Яким буде курс валют у березні
З початку 2019 року на ринку сформувалися сприятливі умови для гривні, викликані монетарною політикою НБУ і високою прибутковістю ОВДП
Курс гривні до долара в березні буде коливатися в діапазоні 26,75-27,75 грн за долар, до євро – 30,5-32 грн за євро.
З початку 2019 року на ринку сформувалися сприятливі умови для гривні, викликані монетарною політикою НБУ і високою прибутковістю ОВДП, яка приваблює іноземних інвесторів. За січень-лютий нерезиденти наростили портфель гривневих ОВДП на більш ніж 10%, до 12,9 млрд грн.
Але в березні інвестори, ймовірно, займуть вичікувальну позицію, чекаючи результатів президентських виборів. Зміна політичної кон'юнктури в країні може призвести в перспективі до переміщення капіталу, що відіб'ється на гривні.
Читайте також: Эксперт: Приватизация и привлечение инвестиций являются эффективным способом подъема экономики
Зовнішньоекономічні ризики залишаються в зоні уваги. Незважаючи на те, що США відклали підвищення мит для експорту з Китаю, існують побоювання, що врегулювання торговельних балансів торкнеться Європи, економічне зростання якої гальмується через спад машинобудування і боргових ризиків периферійних країн, а також неврегульованого виходу Великої Британії з Євросоюзу. Оскільки Європа залишається ключовим торговим партнером для України, уповільнення її економіки позначиться на економіці та торговій активності України. Про економічне гальмування говорить скорочення промислового виробництва в січні 2019 року щодо аналогічного періоду минулого року на 3,3%.
Вплив на курс гривні також справлять зниження бюджетних надходжень від зовнішньоекономічної діяльності, і високі виплати за зовнішнім боргом.
Читайте також: Нам так не жить, или Как выйти из зоны "третьего мира"
Сезонні фактори, які вели курс попередні роки, втрачають свій вплив. Початок весни, традиційно, був переломним періодом для гривні, яка після сезонної закупівлі енергоресурсів і стриманої пропозиції іноземної валюти, відновлювалася. В цьому ж році на світових ринках склалася негативна динаміка цін на пшеницю і кукурудзу, але вплив на гривню компенсовано високими цінами на руду та метали.
Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) в лютому виріс на 0,8%. Підтримку долару США надала позитивна макроекономічна статистика, а також очікування інвесторів жорсткості грошово-кредитної політики ФРС. Курс продажу безготівкового долара США в Україні в лютому знизився на 2,7% до 26,93 грн, готівкового — на 2,7% до 27,04 грн.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки