MENU

Юрист: Безнадійна затія – примушувати корупціонерів створювати антикорупційні правоохоронні органи

3689 1

Пам'ятаю, як я була не в тренді, коли публічно скептично ставилась до створення антикорупційних правоохоронних органів та суду. Пам'ятаю дискусії в ефірах з оптимістами (і гугл пам'ятає) та роздратування гарних і добрих людей, що плекали надію на реформи.

Бачу по своїй стрічці, що більшість, на чиї пости я підписана, подивились вчора останню серію від BIHUS.info про оборудки в "Укроборонпромі" та гнилість всієї правоохоронної системи. 

Читайте також: "Укроборонпром" мертвий. Його треба зносити й споруджувати нову конструкцію

Шкода, але так в нас було завжди і так буде (судячи з передвиборчих рейтингів).

Так от, підсумовуючи, вкотре повторюсь: безнадійна затія – примушувати корупціонерів створювати антикорупційні правоохоронні органи та суд, аби вони самі себе покарали. А саме так відбулось у 2014/2015.

Захід не обходить, як саме ми будемо боротись з корупцією, їх цікавить результат. Оскільки результату немає, вони почали пропонувати свої сценарії на кшталт Антикорупційного суду чи НАБУ.

Наші залюбки вхопились за такі ідеї, і нам з вами згодували це як безальтернативну вимогу Заходу у боротьбі з корупцією. Самі ж вони добре розуміли, що років 4-5 протягнуть у процесі запуску "антикорупційного правоохоронного блоку та суду".

Читайте також: Час визнати, що створення НАБУ було помилкою, яка дорого обійшлась суспільству – політик

І, як в тому анекдоті, "за, що б вони не брались, в них виходив "Жигуль". Почали створювати цілу систему органів протидії корупції, але вийшла нова корупційна схема. По суті для "віп-справ" та "віп-підозрюваних" створили окремі правоохоронні органи з "віп-розцінками" за вирішення проблем з законом.

І насамкінець: не треба переоцінювати репресивну роль правохооронних органів та суду у протидії корупції, приорітет в цій справі – економіка.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини