MENU

5 запитань до Митрополита Епіфанія

2431 0

Сьогодні у Львові під час прес-сніданку відповідав на запитання журналістів і зрозумів, що найболючіші нині теми – це суспільно-політична ситуація в країні, небезпека поділу українського православ’я та страх перед майбутнім. Виділив для себе Топ-5 запитань від громади Львова.

Чи не боїтеся Ви нового поділу українського Православ’я? Як би Ви оцінили нинішню політичну ситуацію?

Ні, нового поділу українських православних ми не боїмося, попри те, що спроби розділити нас зсередини є. Щодо політичної ситуації: так, нинішня кампанія є чи не найскладнішою, лунає мова ненависті. Ми говоримо про те, що не потрібно вести таку кампанію, ділити наше суспільство навпіл. Ми не ділимо наших парафіян і не маємо права вказувати. Ми наголошуємо на тому, що всі повинні бути пильними, повинні розуміти свій громадянський обов‘язок - прийти і проголосувати чесно, за совістю, справедливо, як кожен вважає для себе правильним. Вибори минають, а ми й надалі маємо всі разом будувати свою державу і розбудовувати єдину Помісну Українську Православну Церкву.

Як плануєте розвивати соціальне служіння?

Ми будемо приділяти цьому питанню особливу увагу. Адже Церква покликана до соціального служіння – маємо проявляти любов до ближнього. Зараз розробляємо план дій стосовно посилення соціального служіння в нашій Церкві. У нас є відділ соціального служіння, який опікується цими питаннями.

Читайте також: Глава УГКЦ: Московська церква – дочка київського християнства

Я ж, як Предстоятель, задаю тон, регулярно відвідую різні соціальні заклади і привертаю увагу суспільства до існуючих проблем та важливості їхнього вирішення.

Які церковні реформи Ви будете проводити? Чи є часові рамки адміністративної реформи?

Я готовий до певних реформ, але їх потрібно втілювати поступово, потрібна їхня повна рецепція в церкві. Ми вже стаємо більш відкритими та доступними для наших вірян, бо раніше нас критикували за закритість. Ми готові до реформ, які стосуються певних традицій, але наше віровчення є незмінним. Щодо адміністративної організації, то напередодні Об‘єднавчого собору в нас було прийняте рішення: всі, хто об‘єднується (ієрархи, духовенство), в час Собору та після нього зберігають ті позиції, які займали до цього.

Чи правда, що в храмах ПЦУ моляться за чинного Президента України?

Зараз ми молимося у кожному нашому храмі, щоб в Україні пройшли чесні й справедливі вибори. Звичайно, що ми вдячні чинному Президенту за те, що він багато зробив задля отримання автокефалії Українською Православною Церквою. Томос про автокефалію є і його заслугою. Це історичний і доконаний факт, що вже відбувся. І несправедливо забувати про ті добрі справи, які були зроблені, тому ми будемо говорити про це. 

Читайте також: "Їсти – не гріх": Епіфаній дав православним настанови у Великий піст

Ми віримо що вибори Глави Української держави пройдуть у демократичний спосіб, і нехай у цьому допоможе нам Господь.

Якби ви були журналістом, то яке б запитання поставили Предстоятелю?

Я свого часу став членом Спілки журналістів. Церква і журналісти поєднані, адже повинні свідчити правду. А питання, яке поставив би Предстоятелю (виходить, що самому собі), наступне: що змінилося в моєму житті, чи я відчуваю відповідальність? Звичайно, я відчуваю всю повноту відповідальності, але в той же час я відчуваю підтримку. Ця підтримка надихає, і спільно ми зможемо подолати будь-які перешкоди й виклики.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Митрополит ЕПІФАНІЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини