MENU

Наша країна стала донором кваліфікованих спеціалістів і тепер вже ми починаємо відчувати брак кадрів – журналіст

3534 0

Кваліфіковані спеціалісти. Навіть заступник міністра охорони здоров`я Павло Ковтонюк зізнався, що понад рік шукав сімейного лікаря, якому можна довірити здоров`я своїх дітей.

Вчора у мене запитали, де я "знайшов" сантехніків, коли робив ремонт. Виявилося, що нині проблематично знайти кваліфікованих майстрів. Вони, звісно, є. Але їхній графік роботи розписаний на рік вперед.

Як мені стало відомо – із майстрами, які кладуть плитку, або й просто цеглу – подібна історія. Знайти можна. Але треба записуватись у чергу й сподіватись, що їм не підкинуть більш вигідний за обсягами й оплатою об`єкт. Також відомо, що наша країна стала донором кваліфікованих спеціалістів ледве не для всієї Європи. Починаючи від Білорусі, яка поглинає український медичний персонал в необмежених кількостях.

Читайте також: Держборг можна використовувати для розвитку – Данилишин

Польські урядовці вже дякували українцям за сприяння у відродженні польської економіки. Знайомий чех сказав, що, на його думку, якби не українці, економіка Чехії вже застигла б на місці.

Економісти кажуть, що наші "заробітчани" суттєво економічно підтримують рідну Україну: річні надходження з-за кордону вже оцінюють в 10 – 11 мільярдів доларів. Це багато. Але, ймовірно, ми вже починаємо відчувати брак кваліфікованих кадрів в нашій країні.

Зрозуміло, що постійно відтік тривати не може. Ринок має почати вирівнювати цю ситуацію: оплата спеціалістів зростатиме. Адже нам потрібні санітари, стоматологи, терапевти, водії автобусів, сантехніки, пілоти, вчителі, муляри, й далі за списком. Але наступний етап нашого розвитку: перевести цю кількість людей з "пасиву", який потребує всіляких допомог з бюджету, субсидій й передвиборчого підкупу в "актив". У середній клас, який розбудовує й збагачує країну.

Хто з політиків зможе запустити цей двигун, який нині працює явно не на повну потужність – той і буде переможцем у наступні роки й каденції.

Вдумайтесь у наступну схему, про яку мені розповіли люди, які працювали у Словаччині: власник компанії з виробництва меблів – українець. Працівники – також, здебільшого, українці. Сировина – ліс-кругляк, погано замаскований для митниці під "дрова" – надходить з України. І останній штрих: меблі, які виробляє ця компанія – йдуть на експорт в Україну.

Читайте також: Гайдай: Міграція – це дуже добрий лакмус, який показує рівень комфортності життя у країні

Карколомна економічна модель. У ній потрібно змінити лише одне: повернути цих людей додому. Не скажу, що це буде просто. Але частина наших "заробітчан" хочуть повернутися. Хтось вже повертається. Між іншим, чим багатші люди – тим міцнішою є наша лінія оборони. Волонтери, які акумулюють народні гроші, добре знають, що середній клас не шкодує грошей на українську армію. Рівень патріотизму людей, яким є що захищати і які мають можливості й ресурси це робити, зростає в геометричній прогресії.

Але почну з того, чим починав: нам теж потрібні кваліфіковані спеціалісти в усіх галузях.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро ТУЗОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини