Суд зупинив процес примусового перейменування УПЦ МП
Окружний адміністративний суд Києва зупинив процес примусового перейменування Української православної церкви (УПЦ, в канонічній єдності з московським патріархатом), яка зобов'язана була до 26 квітня розпочати вказувати в назві свою приналежність до Російської православної церкви.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду.
"Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову у справі про скасування наказу Міністерства культури України, відповідно до якого Київська Митрополія Української Православної Церкви та низка релігійних організацій повинні внести зміни до своєї офіційної назви та подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року. Судом було задоволено заяву Київської Митрополії УПЦ (Московського Патріархату - Ред.) про забезпечення позову з огляду на те, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача. Крім того, на думку суду, реалізація на даний час (до вирішення справи по суті) оспорюваного акту та вчинення на його виконання дій може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи", – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Черговий фейк УПЦ (МП): "влада захоплює парафії"
"При цьому, суд наголошує, що вжиття заходів забезпечення позову не зумовлює фактичного вирішення спору, оскільки вони спрямовані виключно на збереження існуючого становища до завершення розгляду справи по суті. Слід зазначити, що судом до участі у справі в якості третіх осіб було залучено 265 релігійних організацій", - додали в суді.
Читайте також: Московский патриархат обязан вернуть клинику для лечения украинцев с диагнозом ВИЧ-СПИД и гепатит С на ее прежнее место
Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня 2018 року ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні.
Після цього документ 22 грудня 2018 року підписав президент України Петро Порошенко, а 26 січня закон був офіційно опублікований в газеті "Урядовий кур'єр".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки