MENU

Порівняно з політичним впливом на чинну владу, всі інші "міні" поряд з всевладним моногархом Ахметовим

2129 3

Час ввести новий політологічний термін. Коли олігархія, як влада небагатьох, вироджується у переважну владу одного найзаможнішого і найсильнішого олігарха, — це вже моногархія. Як сучасний феномен моногархія є гібридною формою правління та маскується під демократію, залишаючи класу політикам та чиновникам лише функції обслуговування поточного управління державою.

Коли найбагатша людина України Рінат Ахметов в рази переважає за статками №2 в списку Віктора Пінчука і володіє третиною багатств зі всієї сотні найбагатших українців, ні про яку олігархію у множині говорити вже не доводиться.

Порівняно з політичним впливом на чинну владу, всі інші в кращому випадку мінігархи поряд з всевладним моногархом Ахметовим.

Читайте також: В оновленому рейтингу Bloomberg Billionaires Index Ахметов – єдиний українець. ІНФОГРАФІКА

В той час,  як українці ламали списи щодо державної мови, Антимонопольний комітет більшістю голосів дозволив Ахметову оволодіти Київобленерго і Одесаобленерго. Юрій Николов зазначає, що тепер моногарх тримає:

• Більше 35% обленерго України;

• Більше 80% маневрової теплогенерації, яка може одним легким рухом рубильника вимкнути світло всієї України;

• Більше 80% видобутку енерговугілля, чия нестача на будь-який ТЕС може вимкнути світло по всій Україні;

• повний контроль над імпортом і експортом електроенергії, що не дає Україні можливості убезпечитися від відключення монополіста;

До цього треба додати, що Верховна Рада прийняла зміни до закону 8994-д, що різко обмежують можливість людям встановлювати сонячні електростанції. Тепер українці не мають права встановлювати домашні електростанції на своїх приватних земельних ділянках. Все це також на користь моногарха.

Читайте також: Ахметов продовжує поглинати українську енергетику. Купили ще два обленерго

Від однокореневої монархії моногархія відрізняється тим, що влада одного не претендує на божественне походження. Така влада взагалі немає соціальної теорії, яка би її виправдовувала. Це і її перевага, адже Ахметову це дозволяло прилаштуватися в тіні кожного президента: Кучми, Ющенка, Януковича та Порошенка, але це і її загроза, адже така влада тримається лише на поточному стані захопленої держави. 

Успішне повстання баронів за широкої підтримки народу через демократичні процедури виборів президента і парламенту можуть призвести до Української великої хартії вольностей, що захистить великий бізнес від посягань моногарха, але і дасть економічну свободу всім вільним людям.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Станіслав ЗОЗУЛЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини