MENU

З водіїв необхідно зняти відповідальність за ДТП з пішоходами-порушниками – думка

1467 13

Однією з найбільш частих причин ДТП за участю пішоходів є порушення ПДР і базової техніки безпеки самими пішоходами. Лише одиниці з них знайомі з правилами та вимогами безпеки при перетині проїжджої частини. Багато ж – переходять дорогу там, де їм зручно, а не в призначених для цього місцях. Більш того, на зауваження з боку водіїв реагують досить агресивно.

У Києві, наприклад, не рідкісні випадки, коли пішоходи-порушники потрапляють під колеса автомобілів в місцях, де проїжджа частина складається з безлічі смуг для руху і навіть розділена високим відбійником.

Читайте також: Біля столичного метро "Почайна" вантажівка насмерть переїхала велосипедиста. ФОТО, ВІДЕО

У результаті водій, частіше за все, залишається винуватим. Або, в кращому випадку, дуже серйозно витрачається на адвокатів чи хабар. Суми таких витрат можуть становити від однієї-трьох до десятків тисяч доларів, в залежності від складності справи, резонансу, ступеня каліцтв постраждалих та іншого. Виною всьому пункт 2.3.б ПДР, в якому зазначено, що водій "...зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну...". Саме він дозволяє розгорнути розслідування ДТП в потрібному для конкретних осіб напрямку.

Однак, ми часто забуваємо, що в ПДР є пункт 1.4, який говорить: "кожен учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці правила". І цілий розділ 4, який називається "обов'язки та права пішоходів", де детально описано, коли і як можна переходити проїжджу частину, обов'язково переконавшись у відсутності небезпеки, чого більшість пішоходів не робить, здається, з принципу.

Значить, водій, який збив пішохода-порушника в недозволеному місці міг спочатку розраховувати, що пішохода там не буде, так як той не мав права в цьому місці знаходитися.

Відповідальність за ДТП за участю пішохода-порушника повинен нести сам пішохід, який опинився в місці, де перехід проїжджої частини заборонений. Більш того: він повинен нести і матеріальну відповідальність за пошкодження, завдані транспортному засобу і відшкодувати моральну шкоду, завдану безпосередньо водієві.

Читайте також: А де відповідальність пішоходів і велосипедистів?

Такий пункт потрібно сформулювати і обов'язково додати в ПДР і Закон про дорожній рух, виключивши можливі різночитання і двоякі трактування слідчими і суддями.

Насправді, в рідкісних випадках, це працює належним чином і зараз, але водієві для того, щоб довести свою невинність, потрібно пройти кілька кіл пекла, корупції і бюрократії. Треба нарешті внести ясність в це питання. Можливо, тоді і пішоходи, розуміючи ступінь своєї відповідальності за можливі наслідки, стануть більш уважними при переході проїзної частини. Таким чином можна позитивно вплинути на статистику аварійності та смертності на українських дорогах.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ЗАДОРОЖНИЙ, для Gazeta.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини