Якщо суспільство вважає, що жінки в чомусь гірші за чоловіків, то вони будуть гіршими
Чоловіки кращі математики або ІТшники ніж жінки. Ні, не кращі. Це залежить від того, що вважає суспільство в якому вони працюють. Якщо суспільство вважає, що жінки гірші, то вони будуть гіршими. Якщо нічого про це явно не кажуть, то теж будуть гіршими. Якщо ж суспільство активно адвокує ідею, що жінки в математиці рівні з чоловіками, то вони будуть рівними. Так можна інтерпретувати дослідження про стереотипи (посилання).
Читайте також: Жінки в IT: бути чи не бути?
В дослідженні жінкам і чоловіками давали тести по математиці. В одних випадках говорили, що цей тест знаходить різницю в навичках математики між чоловіками та жінками. В інших говорили, що цей тест не знаходить цієї різниці. Ще в інших - нічого не говорили.
В тих випадках, коли говорили, що тест не знаходить різниці між чоловіками та жінками, жінки давали такі самі результати як і чоловіки. В інших двох випадках, жінки давали гірші результати ніж чоловіки. Тест проводили серед експертів з математики.
Читайте також: Гендерные стереотипы: почему мы связываем мужественность с компетентностью
Що ці дослідження означають? Те що стереотипи «жінки гірші в математиці» створюють умови в яких жінки дійсно стають гіршими в математиці.
З цим можна боротись активною комунікаційною політикою.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки