У Києві відбувся урочистий прийом з нагоди 70-річчя музею Т.Г.Шевченка. ВІДЕО
З нагоди свята ювілею закладу, Міжнародного дня сім'ї, а також напередодні Міжнародного дня музеїв у Києві відбувся урочистий прийом.
Перші нагороди – від народних депутатів. За їх ініціативи Національний музей Тараса Шевченка, в особі його гендиректора Дмитра Стуса, отримав державну відзнаку – почесну грамоту Верховної Ради України. А ось ця статуетка – особлива, розроблена ювелірами і з сімейним підтекстом. Колективу музею - від міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності».
У закладі впроваджені програми навіть для найменших. Проекти дозволяють дітям долучатися до культури і починати розуміти мистецтво.
«Якщо уважно подивитися на цю статуетку, ми побачимо, що вона складається з двою людей – мами і батька. Мама народжує дитину, але тато допомагає випускати її у світ. Кожен з них – особистість, тому ці статуетки, за задумом ювеліра, різного кольору, але у той же час вони є єдиним цілим. Тому так би хотілося аби культурне виховання – воно зміцнювало наші родини, аби діти не тільки привчалися до мистецтва змалечку, а й змогли за допомогою батьків, зусиль музеїв зростати в культурній атмосфері, пізнавати нашу культуру і цінувати те, що має наш український народ», – сказала у коментарі INTV Наталія Федорчук, голова ВО «Платформа громадянських ініціатив».
Музей нині – це культурний хаб, а не традиційні уявлення людей про колекції та експозиції, і бабусь на стільцях, спростовують популярні серед народу стереотипи, працівники закладу.
«Це місце, куди можна прийти з родиною, де можна провести час з дітьми, тому що ми направду мало спілкуємося зі своїми дітьми. Діти – окремо у своїх гаджетах, ми - окремо у своїх проблемах і музей дає можливість нам з дітьми побачитися на цій площадці, один одному щось розказати, поділитися, чомусь навчитися. І так працює зараз уся музейна спільнота в світі. Наш музей не виключення», – розповіла Юлія Шиленко, головний зберігач Національного музею Т. Шевченка.
У музеї чекають як наймолодших відвідувачів так і дорослих дітей та їх батьків. В основі програм – інтерактив. Це і воркшопи, майстер-класи, екскурсія-гра та квести, аби різними методами актуалізувати спадщину Тараса Шевченка, його біографію.
«У нас також дуже популярна пропозиція культурного декрету, коли мама чи тато, а можливо бабусі чи дідусі, які доглядають за дитиною у перші три роки життя, мають можливість прийти до музею, соціалізуватися, отримати додаткову інформацію і бути впевненими у тому, що діти у той час будуть також зайняті якоюсь активністю», – зазначила Богдана Войтенко, старший науковий співробітник Національного музею Т. Шевченка.
Читайте також: "Чекаємо вас у Львові!" Асоціація "Child.ua" оголосила про проведення ХІІI фестивалю "Назустріч мрії"
Очолювати будь-яку культурну установу в Україні – не просто. Без нарікання, але констатуючи факти, поділився думкою керівник музею Тараса Шевченка, Дмитро Стус. Законодавство хронічно запізнюється за викликами часу. Країнам-сусідам, скажімо, ми програємо «в одні ворота». Це стосується як бюджетів виставок, так і багатьох інших аспектів діяльності закладів.
«Бо, ніби, ми повинні заробляти і платити за багато послуг, як і усі. Натомість, ми маємо дуже велику частину людей обслуговувати безкоштовно. І от ця «вилка» фактично стримує серйозний розвиток, стримує якість. Бо все наше зароблене «з'їдає» господарка. Це проблема всіх музейників», – зауважив Д. Стус.
Почати відвідувати музеї, бо і вони від цього стануть ще цікавішими – закликають українців музейники. Кажуть, зможуть показувати нашу історію у тих форматах, у яких ми споживаємо культуру.
Поки – це прагнення, але вони борються за своїх відвідувачів, хоча й розуміють, що це складний шлях...
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки