MENU

Дорога до політичної, соціальної та економічної катастрофи

2693 5

Сьогодні президент Зеленський підпише указ про проведення дострокових парламентських виборів

Не є таким важливим, на що саме він буде посилатиметься в цьому указі. І сам президент, і його юристи, і його прихильники чудово знатимуть, що глава держави пішов на свідоме порушення законів країни та її Конституції, розтоптав право. Але вони брехатимуть самим собі, тому що так треба. І в цьому нічим не відрізнятися від росіян, які теж прекрасно знають, що їхні війська перебувають на нашій землі, але брешуть, що "настамнет", тому що так треба.

Читайте також: Зеленський публічно розписався в бажанні здійснити узурпацію влади – Волошина

Ба більше – опоненти цього президентського рішення, які стверджуватимуть, що очільник держави порушив закон, і навіть подаватимуть до Конституційного суду, теж погодяться з ним. Воно їм потрібне. Тому що в них розгорнуті виборчі штаби, тому що в них мобілізовані виборці. Тому що їм потрібно, щоб новий президент порушив Конституцію – щоб потім, коли виборці вкотре розчаруються у своєму кумирі та зненавидять його, позбутися Зеленського на законних підставах. Позбутися як порушника Конституції, а не просто як людини, що не виправдала ілюзій натовпу.

Так в українській історії було вже не раз і не два. Найяскравіше, коли узурпував владу Віктор Янукович. Коли незаконно створювали коаліцію в парламенті, коли за допомогою продажного Конституційного суду переписували під узурпатора Основний закон країни. І тоді все було всім зрозуміло – але прихильники Януковича, цього "сильного господарника", робили вигляд, що нічого не помітили. А опозиція була зацікавлена ​​в тому, щоб її головний ворог сам викопав собі політичну могилу. І не помилилася в розрахунках – ось тільки крах Януковича обернувся не тільки його особистою поразкою, але ще і кров'ю, війною, втратою територій та економічною катастрофою.

Читайте також: Журналіст: Те, що проголошує Зеленський, – не що інше, як революція

Зараз усе буде приблизно так само. Успіх куватимуть приблизно тими ж людьми та їхніми учнями – спочатку за допомогою порушення Конституції отримають слухняний парламент, потім за допомогою Конституційного суду скасують закон про люстрацію і забезпечать реванш "справжніх" професіоналів. І країна повернеться до 2010 року, щоб потім – тільки набагато швидше, ніж у недавньому минулому – повернутися у 2013-й.

Порушення Конституції, неповага до права – й це те, чого українці ніяк не можуть зрозуміти – це завжди дорога до політичної, соціальної та економічної катастрофи. Україна вже на цьому шляху. Одні готові до реваншу, інші з цікавістю спостерігають, як їхні опоненти-тріумфатори риють собі нову політичну могилу поблизу від могили Януковича. Але в результаті багаті стануть іще багатшими, а бідні – ще біднішими. У результаті будуть надовго втрачені шанси, які з'явилися завдяки Майданові 2013-2014 років. У результаті будуть нові трагедії, нові поразки, нові катастрофи. У результаті країна знову опиниться в глухому куті, з якого не зможе вибратися.

У глухому куті тому, що неможливо побудувати диктатуру там, де немає грошей для задоволення запитів юрби. І неможливо побудувати демократію там, де немає поваги до закону. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини