Дострокові вибори парламенту: цікавим буде не лише процес формування коаліції, а й гуртування опозиції
Для чого сьогодні (допис від 22 трвня - ред. UAINFO) командою Зе було організовано, на перший погляд, вкрай недолуге та програшне засідання Верховної Ради?
Для того, щоб добитися головного – перекласти відповідальність за вибори за старим законом на Раду.
Оголошенням дочасних виборів Зеленський остаточно поховав надію на прийняття Виборчого Кодексу й пішов на консервацію старих правил гри, що давало можливість його справедливої критики. Сьогодні цей ризик технічно обнулили.
Тепер, скоріше за все, в Раді ми побачимо максимум 5-7 партій (Слуга народу, ЗаЖОП, БПП, Батьківщина, Голос + хтось з Смешко/Гройсман-Яценюк/Удар й меньш вірогідно Садовий/Ляшко/Гриценко), ну й незлічену кількість "груп по інтересах".
Читайте також: Западные социологи: в Раду проходят "Слуга народа", "Оппозиционная платформа – За життя", "Батькивщина" и БПП
Всіх їх можна буде поділити, як і зараз, на три групи: коаліція, опозиція, проросійські.
Особливо цікавим буде складання коаліції, думаю, це буде "Слуга Народу" й "Батьківщина".
Звісно, залишається варіант формування більшості і не навкруги "Слуги Народу", але поки це виглядає малоймовірним. Щоб сформувати її без Зеленського всім іншим прийдеться згуртуватися разом, що маловірогідно, або йти в союз біло-блакитними, що взагалі фантастика.
Для "Слуги народу" – так само, коаліція з просійським табором не варіант, бо "Ростов не рєзіновий". Коаліцію з БПП також складно уявити, особливо на тлі запеклої любові ІВК з ПОПом.
Прогнозую, що найвірогідніше ми побачимо союз Зе та ЮВТ. Певне переймання порядку денного першими й комплементарність ми вже можемо побачити. Батьківщина зможе зробити свою лідерку прем'єром, Зеленський сформувати більшість – союз досвіду та енергії, так би мовити, виглядатиме логічним для їх виборця.
Також, цікава ситуація з БПП, яка очолює антирейтинг партій. З одного боку є достатня підтримка для подолання бар'єру. Але без серйозної чистки й оновлення, вони можуть стати надто токсичними в наступному скликанні й для інших опозиційних партій "недоторканими" для гри в довгу.
Читайте також: Запрос на перемены: возможна ли максимальная перезагрузка парламента при досрочных выборах
Тож цікавим стане не тільки процес формування коаліції, але гуртування опозиції.
Не зміна законодавства й проведення виборів із 5% бар'єром і мажоритаркою вигідно, перш за все, олігархам-феодалам та різного штибу гречкосіям. Так що, сьогодні й Парламент й Зеленський підіграли саме їм.
Неприйняття 3% планки, звісно, погіршує ситуацію для ряда молодих політсил. Але, з іншого боку, – це зменшує шанс проходження регіоналістських партій й реваншистських проектів, що особисто мене тішить))
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки