MENU

Що має зробити Зеленський для стабільності гривні

874 1

Останніми днями ми бачили багато опитувань з думками громадян – що саме новий президент має зробити в перші дні на посаді.

Уявімо собі ще одне таке опитування, де в українців питають – президент має насамперед розпустити Раду чи забезпечити стабільність гривні та цін? Думаю, що власна кишеня громадянам буде ближче, ніж вибори на 3 місяці раніше.

Але президент пішов іншим шляхом. В перший день місії Міжнародного валютного фонду він заявив про розпуск Ради та показав на двері уряду. В другий він призначив главою своєї адміністрації Андрія Богдана, який допомагав Ігору Коломойському добитися в судах скасування націоналізації Приватбанку, що була умовою МВФ. В третій він першими подав законопроекти щодо зміни виборчої системи, а не відновлення відповідальності за незаконне збагачення, без чого ми більше не отримаємо грошей від МВФ.

Читайте також: Без МВФ поддерживать финансовую стабильность можно только очень ограниченный период времени – экономист

Цього року лише з бюджету Україні залишається сплатити більше $3 млрд. за зовнішнім богом, а загалом на 2019-21 роки припадає $20 млрд. виплат. Дострокові вибори Ради означають, що співпраця з МВФ фактично призупинена до формування нового уряду. В кращому випадку переговори відновляться у вересні, а попередньою умовою нової програми з МВФ буде прийнятий бюджет на 2020 рік. Отже, позитивне рішення та гроші МВФ за найкращим сценарієм будуть в грудні.

Новий президент знову загнав країну в ситуацію "дожити до зарплати". Маховик виборів зупинити вже може хіба що Конституційний суд.

Читайте також: Україна залишається найбіднішою країною Європи. ІНФОГРАФІКА

Але Володимиру Зеленському ще не пізно зробити правильні кроки. Заявити, що докладе всіх зусиль, щоб Приватбанк залишився державним, а Коломойський не отримав ні копійки компенсації, а лише подальші проблеми в судах через борги його компаній. Домовитися ще зі старою Радою щодо відповідальності за незаконне збагачення. Підтвердити, що він шануватиме закон, і члени правління Нацбанку працюватимуть весь час, на який вони призначені. І, врешті-решт, призначити авторитетну для кредиторів людину як свого представника з питань економічної політики.

Інакше радість громадян від розпуску ненависних депутатів швидко перетвориться на питання до президента – чому знову росте курс долара.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Гліб ВИШЛІНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини