MENU

Африканський бій із пластиком

2483 0

Уряд Об’єднаної Республіки Танзанія схвалив радикальне рішення щодо використання продукції, що містить пластик.

З 1 червня 2019 року офіційно забороняється ввезення, вивезення, виробництво, продаж, збереження, постачання та використання пластикових пакетів будь-якої товщини на материковій частині республіки. Саме така інформація міститься в офіційному роз’ясненні канцелярії віце-президента Танзанії Самії Сулуху.

Особи, які будуть порушувати заборону, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 млн. танзанійських шилінгів ($8700). Це стосується ввезення, а от вивезення пластикових пакетів з країни та інші операції з ними будуть каратися штрафом у 10 млн. танзанійських шилінгів ($4300). Використання пластикового пакету стане у 30 тис. танзанійських шилінгів ($13).

Читайте також: В ЄС остаточно заборонили одноразовий пластик

При цьому середня заробітна плата станом на жовтень 2018 року склала трохи більше 158 доларів, тож штрафи дійсно драконівські. Уряд закликає громадян Танзанії зберігати довкілля та застосовувати більш безпечні матеріали для транспортування вантажів. Розробляється програма порад з заміщення пластикового пакування.

Танзанія далеко не перша країна Африки, що застосувала радикальні заходи в боротьбі проти пластику. В Африці використання пластикових пакетів вже заборонили у Беніні, Бурунді, Габоні, Кот-д’Івуарі, Камеруні, Еритреї, Кенії, Мадагаскарі, Малаві, Малі, Мавританії, Марокко, Конго (Браззавіль), Руанді (заборона діє з 2008 року!), Сенегалі, Тунісі та Уганді.

Читайте також: Відмова від пластику на рівні міста, держави та світу

В плані захисту своєї природи від пластику Африка значно випереджає країни Заходу. З країн ЄС пластикові пакети заборонені лише в Італії та Франції. А у США їх не можна використовувати тільки у двох штатах, Каліфорнії та Гаваї. З пострадянських країн лише у Молдові (з 01.01.2019 р.) та Грузії (з 01.04.2019 р.) пластик під забороною. В Україні в парламенті зареєстрований законопроект щодо заборони пластикових пакетів, але лише з 2021 року. Звісно, якщо його ухвалять…

Африканці більше думають про захист довкілля, ніж європейці, бо вже відчувають на собі катастрофічні наслідки руйнації місцевих сталих екосистем. Тільки радикальний енвайронменталізм здатен зберегти унікальну природу африканського континенту для майбутніх поколінь. І заборона пластику – це лише один з численних фронтів, на яких воюють африканські екологи.

Читайте також: Науковці нарахували 1 млн смертей щороку від пластику – звіт

Попереду ще питання захоронення на континенті європейських та азійських промислових токсичних відходів, збереження флори та фауни від надмірної експлуатації та захист рибних багатств. Захист довкілля Африки має стати частиною спільної боротьби за самозбереження усього прогресивного людства. Але поки нові колонізатори надто безконтрольно знекровлюють африканські ресурси заради примарного економічного зростання. Як це спостерігається у випадку Китаю чи деяких інших країн Азії та Європи. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр МІШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини