MENU

Зникнення обладнання з "ситуаційної кімнати" в АП: питання не у самому факті вивезення, а в тому, яким чином це було зроблено

1594 50

Слідчі ДБР  розпочали досудове  розслідування щодо можливої втрати службовими особами Адміністрації Президента України матеріальних носіїв секретної інформації, які містять державну таємницю.

У зв`язку із цим наступні думки – без емоцій та істерики.

В Україні, як і в будь-якій нормальній державі, діє принцип "неперервності влади". Зокрема, парламент, уряд, президент працюють до моменту приведення до присяги наступників. За тим же принципом, думаю, має відбуватись й безперервність технічного забезпезпечення роботи органів влади.

Читайте також:  История с исчезновением оборудования из совещательной комнаты тянет на реальную статью о госизмене – журналист

Себто, якщо це особисті сервери й монітори Петра Порошенка – нема питань, він може їх забрати. Але лише після заміни їх аналогічним обладнанням. Мені важко уявити, що нова команда не знайшла б гроші на монітори й сервери. Й заміна мала б бути синхронною – від'єднання серверу, який орендував (у себе, чи у когось іншого) Порошенко, мало б супроводжуватись під'єднанням аналогічного еквіпменту. Аби система продовжувала працювати. Аби не "осліпити", не перервати роботу закритих каналів інформації, не зашкодити процесу прийняття рішень вищим керівництвом держави.

І тут не має значення ставлення Порошенка до Зеленського. Між іншим, рішення на основі отриманої інформації приймає не лише діючий президент, а й начальник Генштабу, керівники Міноборони, бойові генерали. Які, пам'ятаймо, приймають присягу на вірність не конкретному президентові, а народу України.

Читайте також: Те, кто выносил панели из ситуационной комнаты, ничем отличаются от тех, кто тащил из "Метро" сумки с халявой – писатель

Важко собі уявити, щоб, скажімо, люди, які передавали допомогу армії, зараз вимагали повернення бронежилетів, оптичних прицілів, радіостанцій, тепловізорів, планшетів, закуплених за їхні гроші й передані у війська. І все це у зв`язку із зміною президента в країні.

Звісно, держава й люди знову забезпечили б армію всім необхідним. Але на це пішов би певний час, під час якого ризики для оборони країни зростали. Тому питання не у вивезенні обладнання, а в тому, яким чином це було зроблено. Це, справді, як на мене, сумна історія з точки зору моралі й розмов про патріотизм. Й вдвічі шкода, що подібний сигнал суспільству послав президент Петро Порошенко.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро ТУЗОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини