MENU

Без ЗНО, паспорта та атестата: абітурієнти з окупованих територій можуть вступити до ВНЗ за спрощеною процедурою

814 0

Від 3 червня до 27 вересня працюватимуть центри "Донбас-Україна" й "Крим-України", через які вступники з окупованих територій можуть вступити у виші на материковій Україні.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, пише УНІАН.

Для спрощеного вступу їм слід звернутися до одного з центрів, подати заяву, заповнити освітню декларацію і отримати у закріпленій за освітнім центром школі довідку, яку протягом трьох місяців треба замінити на документ про освіту державного зразка.

Крім того, абітурієнти повинні скласти три вступні іспити: українську мову, історію України та профільний предмет чи творчий конкурс.

Читайте також: Як сучасні діти обирають професії – спостереження

Після цього у наказах про зарахування, задля безпеки, прізвища таких вступників обов’язково шифруються.

Центри "Крим-Україна" відкрилися на базі 35 закладів вищої освіти у восьми регіонах: Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Харківській, Львівській, Дніпропетровській областях та місті Києві.

Центри "Донбас-Україна" діють на базі понад 40 вишів. Зокрема, центри розташовані у Києві, Бахмуті, Вінниці, Дніпрі, Краматорську, Покровську, Лисичанську, Маріуполі, Сєверодонецьку.

Попри те, що центри працюватимуть до кінця вересня, вступникам потрібно подати документи до визначеної дати.

Прийом документів для вступу на бюджет на бакалавра для абітурієнтів з Криму триватиме до 19 липня, а з Донбасу – до 22 липня. Іспити відбудуться до 19 і 25 липня відповідно.

Для вступу на бюджет на молодшого спеціаліста (на базі 11 класів) документи слід подати до 29 липня. До 28 липня триватимуть іспити і творчі конкурси.

Щоб вступити на бюджет на молодшого спеціаліста (на базі 9 класів), документи варто подати до 13 липня. Вступні іспити – до 21 липня.

Читайте також: Жизненно важные предметы, которых не хватает в обычной школе

Якщо вступники з непідконтрольних територій не встигнуть подати документи до цього часу, то вони можуть до 26 вересня вступити на контракт, а потім одразу після зарахування написати заяву про переведення на бюджет.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі



Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини