MENU

Яременко: Невелике кадрове рішення на Банковій теоретично може стати причиною великих політичних проблем

2096 0

Юлія Мендель

Пару днів тому мені вже довелось звернути увагу на те, що практично усі політичні рішення президента Зеленського (як і українського парламенту, і уряду) необхідно розглядати одночасно і у внутрішньому, і у зовнішньому вимірах (через значну залежність України від іноземних партнерів – необхідно прораховувати їх можливу реакцію).

Виявляється, проблеми можуть бути не лише з політичними, але і з кадровими рішеннями.

Здавалось би бездоганне рішення призначити прес-секретарем президента журналістку Юлію Мендель викликало негативний резонанс у США.

Повідомлялось, що Юлія Мендель співпрацювала як фрілансер з світовим друкованим лідером газетою "The New York Times".

Дізнавшись про призначення Юлії на посаду в українській владі, представники газети заявили, що якби були поінформовані про її участь у конкурсі на посаду прес-секретаря українського президента, то або розірвали б з нею співробітництво, або, цілком точно, не давали б їй редакційних завдань. Мова йде про конфлікт інтересів.

Читайте також: Прес-служба Зеленського назвала знесення погруддя Жукову в Харкові "непродуманою гуманітарною політикою"

З одного боку, у редакторів Нью-Йорк Таймс немає претензій до достовірності і об"єктивності двох матеріалів Юлії Мендель, що були опубліковані в період її участі в конкурсі. З іншого боку, висвітлювати політичні події в Україні з позиції людини, яка намагається стати членом певної політичної команди, – це таки конфлікт інтересів.

Не знаю, чи порушила Юлія Мендель якісь пункти контракту з газетою? Незрозуміло також, чи брала вона на себе юридичні зобов'язання інформувати про подібні обставини свого життя як участь у конкурсі на посади в системі влади? Але такі стандарти цивілізованого правового суспільства – конфлікт інтересів недопустимий, оскільки ставить під сумнів мотиви особи, її неупередженість і об"єктивність.

Проблема була б не такою гострою, якби 1 травня ц.р. у співавторстві з іншим журналістом Юлія Мендель не опублікувала статтю, в якій колишній віце-президент США Джо Байден звинувачується в конфлікті інтересів під час спроб звільнення генпрокурора Пшонки.

Ця публікація стала резонансною. Власне, вона позначила основну лінію критики Джо Байдена в ході наступної президентської кампанії в США. Звичайно, це не могло сподобатися Демократичній партії США.

Читайте також: АП готує матеріали щодо звільнення глави ГПУ Луценка

Аж ось, вже за місяць після появи цієї статті, одна з авторок і сама виявляється втягнута у скандал з конфліктом інтересів.

І таким чином, Україна знову виявляється втягнута у неприпустимий та загрозливий спосіб у внутрішню політику і президентські вибори в США. Втягнута в якості розмінної монети у протистоянні між республіканцями і демократами, яке обіцяє бути дуже гарячим.

Невелике кадрове рішення на Банковій теоретично може стати причиною великих політичних проблем.

І ця проблема "сама по собі" не розсмокчеться.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Богдан ЯРЕМЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини