"Пекельні кола". Дипломат розповів про жахіття валютного регулювання в Україні
Реформи, рік п'ятий.
Вперше з таким поняттям, як валютне регулювання підприємницької діяльності, я зіткнувся в 2014 році, одразу після Майдану. Як ФОП уклав договір з дуже відомою і шановною міжнародною організацією, процедурна бездоганність і бухгалтерські стандарти якої визнаються у світі як еталон. Виконав роботу, чекаю на кошти, тиждень, другий, пишу в генеральний секретаріат – а там кажуть дивну річ: кошти відправили, але ваш банк нам їх повернув, що робити – не знаємо.
Читайте також: Как решить проблему трудовой миграции
Звертаюсь у банк, один з найкращих банків в Україні. Кажуть – так, дійсно, кошти надійшли, але ми їх одразу повернули. Запитуюсь – чому??? Я ж їх заробив і маю право отримати! Через декілька днів відрядження – видайте кошти!!!
Ні, відповідають, валютне регулювання не дозволяє. Ви маєте нам подати ось такий список документів – від договору з мокрою печаткою до акту про виконання робіт. Телефоную до міжнародної організації. Там розводять руками – мокрих печаток вже давно немає, а такого поняття як акт про виконання робіт взагалі не існує. Раз оплатили, то робота, значить, виконана.
Після тижневого блукання між банком і міжнародною організацією якось розібралися, але коли мені повідомили правила видачі валюти та валютного контролю за її витрачанням – вирішив, що мені буде простіше відкрити компанію на території ЄС для отримання і витрачання валюти, ніж кожен раз проходити ці пекельні кола.
Пройшли 5 років. Років реформ і євроінтеграції.
Читайте також: Экономист: Доходы трудовых мигрантов менее важны для экономики, чем заработки в Украине
Мокрі печатки відмінили, щось, напевне, змінилося – і от я, наївний, знову виконав роботу для закордонної організації як ФОП. Попередив банк. На оформлення усіх документів при повній підтримці та допомозі співробітників банку, а потім проведення операцій по обов'язковому та добровільному продажу валюти витратив у цілому два робочих дні. Два дні –щоб просто отримати зароблені кошти! Проходження коштів з моменту відправки до моменту отримання – 5 робочих днів... 5 днів!!!
До оформлення документів по отриманню валюти для закордонного відрядження не дійшли – банківські співробітники по-дружньому повідомили, що валютне регулювання лише посилилось, а відділ комплаєнсу – ті, які нічого не виробляють для банку чи для клієнта, а лише перевіряють все це – чи не чверть всього персоналу їх офісу...
Про який сприятливий бізнес клімат може ітись? Про які реформи? У компанії на території ЄС подібні дії зайсмають менше часу, ніж написання даного допису. І ніякої головної болі. Колеги кажуть, що Білорусі з валютним регулюванням простіше. То чого ми дивуємось, що ми стали найбіднішою країною Європи?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки