MENU

Розмір має значення. Як визначити, що одяг замалий – радить модний експерт

966 1

Настало літо, і жінки познімали всі зайві шари вбрання. Замість двох-трьох чи навіть більше взимку тепер на більшості жінок лишився одненький тоненький шар одягу плюс спідня білизна. І, як завжди, це висвітлило найтиповішу, найпоширенішу стильну проблему, яка в зимовий сезон ховається під пальтами та светрами.

Ви думаєте, стильний одяг починається з фасону, кольорів, цікавих сполучень? Із відповідності нагоді та актуальним модним тенденціям? Це все теж важливо, але найперше, з чого починається стиль, це – ви не повірите – розмір!

Найкраща, наймодніша та найкрутіша сукня виглядає кепсько, якщо вона замала. Проста базова сукня нормального розміру, яка добре сидить, виглядає набагато краще. Елементарний ансамбль із джинсів та футболки виглядає цілком пристойно, якщо і футболка, і джинси правильно підібрані за розміром. І все те ж саме виглядає сумненько, якщо футболка обтягує торс, а джинси врізаються та тріщать на сідницях.

Ви скажете: ну, може, жінка просто трохи погладшала, а весь гардероб оновити – це ж шалені гроші треба. Я б із цим погодилась, і таке буває. Але чомусь таких, хто "погладшав", – повнісінькі міста. Не могли вони всі одночасно погладшати. Ба більше, часто на них речі новенькі. Тож доводиться визнати: часто-густо річ не в тому, що речі стали замалі, а в тому, що їх одразу купують не того розміру. Це така національна жіноча забава: куплю затісний одяг і буду тішитися, що влізла в такий малий розмір. До того ж ще й досі дуже поширеною є думка, що одяг має якомога краще демонструвати контури тіла, саме це робить його жіночним та привабливим.

Читайте також: Секреты стиля: пять модных заблуждений

Відкрию вам страшенну таємницю. Коли ви йдете вулицею, бірку з розміром на вашому одязі ніхто не бачить. Ніхто не знатиме, що ви героїчно всунулися у 40-й розмір, якщо тільки ви не сповіщатимете про це величезне досягнення всім та кожному. А от що цей одяг вам малий – знатимуть усі, бо це не бірка, це чудово видно. Тісний одяг не просто демонструє контури тіла, він демонструє та ще й підкреслює купу зайвих подробиць: контури білизни, складочки на спині, живіт, в особо важких випадках – навіть целюліт. Ані стилю, ані шику це не додає.

Але правда також у тому, що визначитися з розміром далеко не завжди є простим завданням. У кожного виробника власні міркування щодо того, що називати S-кою, а що – L-кою. Навіть нібито стандартизовані європейські чи американські розміри можуть дуже відрізнятися за вимірами. Різні моделі одного і того ж самого виробника можуть сідати по-різному, і десь може знадобитися більший розмір, а десь – менший. А ще ж багато залежить від лекал та навіть від тканини. Одна і та ж сама сукня, одного і того ж самого бренду, одного і того ж самого фасону може сідати по-різному залежно від того, з якої тканини вона зшита.

Який із цього висновок? Не треба взагалі дивитися на бірки, вони вводять в оману. І не варто брати до уваги, який саме розмір вам підійшов, навіть якщо більший, ніж ви очікували. Це нічого не каже про вас, це просто інша шкала у виробника. Дивитися треба не на розмір, а на речі. Для впевненості можна носити із собою сантиметр. Про всяк випадок брати до примірочної одну річ у двох розмірах – у тому, який вам здається правильним, і наступному. І не погоджуватися на вмовляння продавців, буцімто сукня вашого розміру, якщо вам вдалося, втягнувши живота та затамувавши подих, так-сяк її застібнути. Ні! Сукня вашого розміру – це та, яка добре сидить і в якій вам комфортно.

Як визначити, що одяг замалий?

– Футболка чи блузка обтягує спину та вимальовує складки від бюстгальтера.

– Ви зводите руки попереду – і сорочка чи жакет дуже сильно натягуються на спині.

– Сукня чи сорочка врізається під пахвами.

– Над поясом джинсів чи штанів утворюється помітна складка на боках.

– Джинси чи штани будь-якого фасону, окрім "скінні", дуже щільно натягуються на ногах.

– Вузька не трикотажна спідниця чи сукня дуже щільно натягується на ногах.

– Ви робите два кроки – і спідниця "повзе" вгору.

Читайте також: Стиль business casual, або Що носити до офісу

Запорука гарного смаку – це принаймні один сантиметр "повітря" між жінкою та сукнею. Щільненько облягати, немов друга шкіра, мають купальники, а не сукні. Та й навіть вони мають саме облягати, а не врізатися і не робити з жінки гусінь у смужку.

Одяг меншого розміру ще нікого не зробив стрункішою, аж навпаки. Коли одяг врізається, натягується, як на барабані, тріщить по швах – жінка скидається на пишне тісто, яке надто добре підійшло і лізе з діжки на вулицю. Проте, якщо одяг залишає тілу трохи простору, якщо він вільно облягає, а не затискає, у такому одязі і почуваєшся краще, і виглядаєш більш елегантно.

Наступного разу, перш ніж купувати навіть елементарну трикотажну футболку, просто спробуйте примірити одну на розмір більше, ніж завжди. І відчуйте різницю.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Майя ТУЛЬЧИНСЬКА для Opinion


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини