MENU

Стиль business casual, або Що носити до офісу

2184 3

Ми живемо в цікаві часи. Світ стає демократичнішим, і ставлення до вбрання – не виняток. Вимоги до ділового одягу стають дедалі вільнішими; навіть у провідних компаніях далеко не завжди жінкам потрібні костюми та туфлі-човники.

Светри, зручні спідниці й навіть джинси давно стали звичною ознакою офісного пейзажу. Можна навіть сказати, що офісний стиль упритул наблизився й дещо навіть уже перетинається зі стилем casual. Є навіть такий вид дрес-коду – business casual. Це означає одяг діловий, абсолютно прийнятний для офісу, але не надто формальний.

Що можна носити, щоб відповідати стилю business casual? Та майже все! Легше перелічити, чого в цьому стилі не має бути. Якщо узагальнити, то не має бути нічого провокаційного, нічого відвертого та надто відкритого. Надмірна оголеність і зайві подробиці тілобудови не сприяють робочому настрою. Але, на жаль, майже все це – чого не має бути – можна побачити на жінках у багатьох українських офісах.

Перш за все, білизна не має бути помітною в офісі. Тобто, білизні бажано бути присутньою, але бачити її нікому не потрібно. Ми тут все ж таки працювати зібралися. Тому глибокі декольте, із яких легко можна дізнатися про колір бюстгальтера, шлейки, що ніби ненавмисно потрапляють на загальний огляд – усе це має лишитися за дверима офісу. Разом із прозорими блузками та топами з мережива. І навіть під непрозорі світлі сорочки варто вдягати гладкий бюстгальтер бежевого кольору, максимально наближеного до кольору шкіри. Це джокер жіночого гардеробу, він завжди доречний, пасує до всього та ніколи не схибить.

Зліва на фото чудове вбрання для літньої вечірки. Справа – ділове вбрання, гідне будь-якого офісу.

Друге, чого не має бути в офісі – надмірне облягання. Знову так само, ми тут зібралися працювати, а не демонструвати принади тіла з усією відвертістю. Панує така думка, що спідниці-олівець та сукні-футляр – це основа ділового гардероба. Тож жінки радо натягують усе це, забуваючи про дві важливі ознаки ділового одягу: фактура та розмір! Спідниця чи сукня для офісу не мають бути зшитими з надто еластичного чи тонкого трикотажу. Інакше вони обтягують тіло та роблять із нього сосиску в оболонці.

Елегантною є спідниця-олівець, що має довжину принаймні до коліна, зшита з доволі щільної тканини чи трикотажу, а в ідеалі – ще й на підкладці. І навіть така спідниця виглядає добре тільки за умови, що вона вдало підібрана за розміром. Спідниця, що криком кричить «я зараз лусну», не додає шику.

Читайте також: Ukrainian fashion week: шкіра, клітинка на інші тренди осені 2019

Якщо спідниця чи сукня під час руху лізе вгору – це означає, що вона замала. Якщо під спідницею легко прочитуються контури білизни – це також означає, що спідниця замала, а ще, скоріше за все, білизна також замала чи модель невдала. Безшовна білизна та спідниця чи сукня за розміром залишають усі подробиці за кадром.

Ліворуч надмірно обтягує все – і топ, і спідниця. Елегантності цьому образу вочевидь бракує. Праворуч спідниця зі щільної тканини, а блузка залишає трохи повітря над поясом, і це чудово.

Так само варто уникати тонких трикотажних гольфів та кофтинок в обтяжку. Хоча трикотажні светри абсолютно прийнятні для стилю business casual, але це мають бути светри більш вільного крою та щільнішої фактури – наприклад, як на фото праворуч.

Обтягуючі кофтинки з тонкого трикотажу, що видають усі деталі тілобудови та ще й домальовують від себе пару складочок на спині, взагалі мало кому пасують. Але навіть за умови ідеальної стрункості, навіть якщо приховувати нема чого, ці кофтинки часто більше скидаються на термобілизну, аніж на самостійну річ. Між іншим, вони зазвичай і не передбачають самостійності, вони мають грати роль нижнього шару. Їх можна носити під жакет, жилет чи навіть сорочку.

Читайте також: 20+ советов от стилистов, как носить вещи oversize и не выглядеть "большой"

Дівчина зліва має вигляд не надто офісний – джинси-скіні з дірками та гольф в обтяжку більше пасували б для дозвілля. Варто вдягнути джинси принаймні без дірок та накинути на гольф жакет – і образ стає набагато більш професійним. Жакет – це ще один шар, якого гостро не вистачало образу зліва.

Взагалі додати ще один шар – це майже завжди гарна ідея. Якщо спідниця прикрита жакетом чи жилетом, можна не перейматися, чи не демонструє вона зайвого облягання. Якщо під сорочку вдягнути тонесенький гольф – стає і тепліше, і цікавіше. А якщо сорочку вдягнути як нижній шар – то цим можна облагородити та надати ділового статусу майже будь-якому светру.

Одна й та сама дівчина, один і той самий светр. Обидва образи мають право на життя, але образ праворуч виглядає більш професійним.

Під час обговорення ділового стилю наших жінок часто можна чути, мовляв, у нас коштів не вистачає на елегантність, діловий стиль коштує захмарних грошей! Звичайно, було б дивно очікувати від української секретарки, що вона вдягатиметься на роботу в ті самі бренди, які носять успішні американські адвокатки з телесеріалів. Це нереально.

Але це й не потрібно. Пристойно вдягнутися в офіс можна і в магазині мас-маркету, що й роблять із задоволенням мільйони жінок у всьому світі. І даю вам чесне блогерське слово: сукня демократичного бренду, ще й придбана в кінці сезону за шаленою знижкою, та вдало підібрана за фасоном та розміром, прикрашатиме набагато більше, ніж дорога брендова сукня, що затісна чи надто коротка. Не треба шалених статків, щоби вдягнутися до офісу. Треба мати краплю здорового глузду та пів столової ложки смаку

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Майя ТУЛЬЧИНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини