MENU

Угнів на Сокальщині: чим вабить найменше місто України. ФОТО

1153 0

На Сокальщині знаходиться місто Угнів, яке має статус найменшого в Україні. Станом на 2001 рік тут проживало 1007 мешканців. Окрім такої особливості в Угневі також знаходиться давній костел, споруджений у 1695 році.

Щодо історії побудови цього костелу, то у 1462 році, коли місту було надане магдебурзьке право, його власником став Зигмунд Радзановський. Саме з його іменем пов’язують будівництво першого дерев’яного костелу Успення Пречистої Богородиці і Св. Дороти у 1470 році. Цей перший костел вірогідно занепав, а після були ще два дерев’яних, останній з яких згорів у 1680-ому. Фундаторами мурованого костелу в Угневі стали любачівський каштелян Кшиштоф Дунін і його дружина Маріанна зі Зборовських.

 

Читайте також: З недавніх мандрівок Україною: таємниця хутора Винява. ФОТО

Зведення храму розпочалося близько 1683 року за проектом архітектора Яна Міхала Лінка під керівництвом та з деякою корекцією будівничого Войцеха Лєнартовича (за іншими відомостями Войцех Лєнартович сам був автором проекту). Костел збудовано в стилі раннього бароко та освячено 21 серпня 1695 року.

У 1698 році вдова Кшиштофа Дуніна Маріанна заклала при костелі дім для вбогих та була його щорічним жертводавцем. Є згадки, що станом на 1742 рік при костелі знаходилася окрема дерев’яна дзвіниця.

 

Читайте також: З недавніх мандрівок Україною: Ясениця Замкова без замку, але з давньою дзвіницею. ФОТО

Загалом найменше місто України приваблює багатьох відвідувачів, адже цікавинок тут не бракує: за переказами під оборонними спорудами Угнева тягнуться старі підземелля. Також тут було чимало ремісників – гончарів, кушнірів, ткачів, ковалів та ін. Ще однією особливістю є те, що колись жінки по-особливому зав’язували хустини, т. зв. "на чуб". Це можна побачити на давніх світлинах, які вдалося віднайти дослідникам "Локальної історії".

Але все-таки найбільше привертає увагу угнівський костел, який і сьогодні заворожує своєю величчю. Угнів вартий, щоб його побачили!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роксолана ПОПЕЛЮК для "Локальної історії"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини