MENU

Ахметов погодився скасувати "Роттердам+", – Зеленський

1249 3

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час зустрічі з Рінатом Ахметовим домовився про скасування формули розрахунку собівартості теплової електроенергії «Роттердам+».

Про це Зеленський повідомив під час зустрічі з українським бізнесом 20 червня.

«З паном Ахметовим ми не лише домовилися про скасування формули «Роттердам+», але й про те, що він буде вкладати гроші у медицину та інвестувати у дорогу, інфраструктуру Донбасу», — повідомив Зеленський.

Зеленський також заявив про запровадження нової формули розрахунку собівартості електрики ТЕС — «Роттердам-», про яку напередодні повідомляв його представник у Кабміні Андрій Герус.

«Це якраз той випадок, коли заміна плюсу на мінус дає Україні плюс. Хоча у разі введення з 1 липня нового ринку електроенергії ця формула сама втратить свій сенс», — заявив Зеленський.

Напередодні представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що вартість електроенергії, що виробляється ТЕС України регулюється за формулою «Роттердам+», яку запровадили у травні 2016-го року.

Читайте також: Герус: Фактична ліквідація Роттердам+ відбулася, ми зробили її разом

Методика була запроваджена за умов втрати контролю над частиною Донецького вугільного басейну через війну на сході України. Майже всі шахти з антрацитовим вугіллям, на якому працює більшість ТЕС України, після окупації Донбасу опинилось на непідконтрольній території. І аби забезпечити енергетичну незалежність України від окупованих територій, було ухвалено рішення купувати паливо на міжнародній біржі в Нідерландах, куди доставляють вугілля з ПАР та Південної Америки.

Формула була затверджена НКРЕКП, там заявляли, що така методика розрахунку мала усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони бойових дій та позбавити Україну від проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону.

Відповідно до методики, вартість палива визначалася за формулою «ціна вугілля у портах Амстердам — Роттердам — Антверпен + вартість його доставки в Україну». Формула «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, що спалюють газову групу вугілля. З січня по листопад 2016 року ціна теплової електроенергії зросла у два рази.

Читайте також: Україна як дійна корова Ахметова. ДОКУМЕНТ

У липні 2016 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вважає неприйнятною схему «Роттердам+», а у 2017-му генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що формула становить корупційну загрозу для держави. Президент же наголошував, що формула «Роттердам+» є вимогою Міжнародного валютного фонду.

7 серпня 2017 року НАБУ почало кримінальне провадження через імовірні зловживання Нацкомісію з регулювання тарифів при укладанні «Роттердам+». Очільник НАБУ Артем Ситник заявляв, що справа про запровадження формули «Роттердам+» є пріоритетною для його відомства.

17 серпня 2018 року у НКРЕКП заявила, що планує скасувати формулу через перехід до ринку електроенергії.

4 липня 2018 року народні депутати подали до суду на тарифний регулятор через «Роттердам+»

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ярослав ВІНОКУРОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини