MENU

Вибачте, Ваша Святосте, але ми обираємо шлях вперед – священник

1785 2

30 років Київського патріархату, підсумки. За тридцять років церкві разом з громадою і духовенством вдалося розбудувати цілу мережу храмів, ряд навчальних закладів, видати Закон Божий, наступне – переклад літератури, яку будемо відверті, ніхто не читає (давайте по правді). Далі, допомога армії – одна з найкращих зроблених справ, бо вона – реальний діалог між церквою і людьми.

Безсумнівно, зроблено дуже багато, але багато чого в тому ж напрямку, що і в МП, самотоком. А люди, люди й так прийдуть, бо ми ж українська церква. На думку приходять актуальні слова від євангеліста Матфея "Ідіть за Мною, Я зроблю вас ловцями людей!".

Служіння українському народу – це не лише богослужіння рідною мовою, це і соціальне служіння, просвітницько-місіонерське служіння, робота з молоддю, робота з ув'язненими і ще ціла низка справ, яка зшиває в нерозривне ціле церкву і громаду. Це все робилось і робиться, але з ініціативи окремих людей, які в більшості випадків так і не знайшли масової підтримки.

Читайте також: Глава УГКЦ: Московська церква – дочка київського християнства

Патріарх особисто для мене був, є і залишиться авторитетом. Я вмію пам'ятати добро, але. Я не сумнівався до останнього, що все налагодиться, допоки не почув однієї фрази. На тезоіменитстві Блаженнішого Митрополита Епіфанія, до Патріарха підійшов один з архієреїв, привітавшись сказав:  "Ваше Святосте, ми Вас любимо!".

"Ні, ви не любите, любите тільки на словах, а на ділі ні, тому, що ви мене не підтримуєте".

Вибачте, але для мене це маркер. Хоча для мене Патріарх був завжди свого роду орієнтиром, але тут він втрачений, бо така риторика – звичайнісінька маніпуляція, на кшталт: "тату, купи іграшку", "ні, не куплю", "ах так, то ти мене не любиш".

Далі кулуарні домовленості, про які ніхто на Соборі нічого сказав! Я, як член мандатної комісії, був там постійно і ні слова я не чув про те, що Предстоятель буде керувати зовні, а Патріарх всередині. Я впевнений, цього не знали ні представники Автокефальної Церкви, ні представники Московського Патріархату. Тобто виходить, їх всіх хотіли обдурити? Як і всю решту делегатів.

Читайте також: На Рівненщині церква, яка п'ять років була закрита через конфесійний конфлікт, перейшла до ПЦУ

І напевно, так і є, що саме по собі дуже неприємно. Та це питання не піднімалось для голосування, отже його не було. Відмова від предстоятельства – "ситуативно", церкву розформували також "ситуативно", собор грецької церкви і так далі.

Дуже шкода, що до того на все погоджувалися, а потім раптом "нас не так зрозуміли".

Вибачте, Ваша Святосте, але ми маємо йти далі, далі зі світовою спільнотою, яка нас визнала, далі з простими священиками, які починали з чистого поля і 30 років терпіли наклепи, гоніння, зневагу на місцях, кожного дня, далі з мирянами, які несли останню копійку на будову храму, далі з простими людьми, які хочуть добудувати наш спільний дім – Українську Церкву. І ми обираємо шлях вперед.

І далі ми хочемо йти разом з Вами, нам дуже потрібні ваші мудрі батьківські настанови, для мене Ви один з будівничих церкви, і мало хто в світі має настільки цінний досвід, особисто я хотів би навіть книгу. Але нам потрібно рухатись вперед.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роман ХОЛОДОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини