Українець знепритомнів на роботі в Польщі. Працедавець вивезла його помирати до лісу
До п’яти років позбавлення волі загрожує власниці польського підприємcтва, яка вивезла знепритомнілого під час роботи українця до лісу і там його залишила. Про цей випадок в Польщі повідомила "Gazeta Wyborcza".
Читайте також: Польша выигрывает битву за украинскую молодежь
36-річний українець працював на підприємстві з виробництва трун неподалік міста Новий Томишль. Тіло чоловіка знайшли лісники неподалік міста Вонгровєц у Великопольському воєводстві.
"Поліцейські з’ясували, що у спекотний день чоловіку стало погано на роботі і він знепритомнів. Коли інші працівники повідомили власниці, вона заборонила викликати карету швидкої допомоги і наказала всім йти додому. Потім виявилося, що непритомний чоловік зник з терену закладу. Не було його також вдома, де мешкав. За дивних обставин зник також один з українців, який з ним мешкав і працював", – сказав речник великопольської поліції Анджей Боровяк.
Він додав, що "після вивчення усієї інформації та домовленостей з прокуратурою поліцейські вирішили затримати власницю фірми. Жінку взяли під варту. Правоохоронці почали також розшукувати українця, який зник після інциденту. За декілька днів вони виявили його в одному з гостелів в Ломжі".
Читайте також: Польша значительно упростила жизнь предпринимателям
За інформацією Боровяка, докази та інші матеріали дали підстави для висунення власниці закладу обвинувачення у ненаданні допомоги непритомному чоловіку, а також ненавмисному спричиненні смерті. За це їй загрожує до п’яти років ув’язнення. Подібне покарання загрожує затриманому громадянину України, який, знаючи обставини інциденту, переховувався та приховав інформацію, перешкоджаючи слідству.
Померлий Василь Чорней не хворів, раніше не втрачав свідомості, у нього не було епілепсії, каже його дружина Наталія. В Україні троє його неповнолітніх дітей залишилися без батька.
Сім'я зібрала дві тисячі доларів на транспортування тіла додому. "Така смерть в Польщі безпрецедентна, — каже почесний консул України в Познані Вітольд Горовський. – Але послідовність подій є типовою: незаконне працевлаштування – нещасний випадок – страх роботодавця – рішення або бездіяльність про катастрофічні наслідки. Неможливо, щоб таке сталося з польським працівником. З іноземцем можливо, нічого не помагає, ні апеляція до емпатії, ні страх юридичних наслідків".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки