MENU

Знай українське: 5 патріотичних мультфільмів для дітей. ВІДЕО

2316 1

Цінності та любов до Батьківщини варто закладати змалечку. У цій справі батькам можуть допомогти мультфільми.

Звісно, до вибору відео для дитини потрібно підходити дуже ретельно. Саме тому ми підготували 5 мультфільмів, що розкажуть наймолодшим глядачам про Україну, її сторію, найбільші здобутки та досягнення українців, пише Освіторія.

1. "Це – наше, і це – твоє". Мультсеріал "Це – наше, і це – твоє" власного виробництва українського дитячого телеканалу ПЛЮСПЛЮС розповідає про досягнення України, якими можна пишатися: найдовшу у світі українську гіпсову печеру, найбільші запаси солі в Європі, заповідник Асканія-Нова, український літак "Мрія", чорнозем, трембіти та Шлях із варягів у греки.

Наприклад, чи знаєте ви, що вага найдовшого музичного інструмента у світі – 8-метрової карпатської трембіти – всього 1,5 кг? Неймовірно, що цей дивовижний інструмент наші предки змогли створити понад 200 років тому. Або чи знали ви, що саме в нашій країні створена найпопулярніша різдвяна історія? Чи що саме українці спорудили першу масштабну зрошувальну систему? Анімаційні герої Трикутя, Квадрик і Кружко допомагають розібратися, якими ж досягненнями світ завдячує нам. Якщо у дорослих ці речі викликають гордість, то для дітей вони точно стануть захопливою темою для обговорень. Мультфільми здобули премію імені Лесі Українки та були рекомендовані Міністерством освіти до показу на першому уроці в молодшій школі.

Читайте також: З палким серцем і холодним розумом: п’ять книг, які допоможуть пережити спеку

 

2. "Літа мої". Українські аніматори вирішили втілити на екрані живописні мотиви Марії Приймаченко. У 60 років вона створила картину, яку підписала "Літа мої молодії, зупиніться хоч на калиновім мості та прийдіть до мене в гості". На картині зображена сама Марія у народному вбранні, яка сидить біля хати та чекає гостей. На містку, що не дістає до берега, стоять шість молодих дівчат – це роки художниці. У мультфільмі Марія запрошує в гості свої літа, знайомить зі своїм життям. У дім художниці завітали і діди Марії, селяни, земляки, її золотий лев, знаменитий бичок з картини.

Українські традиції, живописні персонажі, народна творчість – усе це зацікавить глядача. Живописні герої художниці створені в такому стилі, що просто мусили рано чи пізно стати героями мультфільму. Крім дивовижної картинки та пишноти барв, мультфільм вирізняється ще й якісним звуковим супроводом та чарівливими народними піснями.

 

3. "Моя країна – Україна". Цей мультфільм про казкаря Сашка Лірника, який мав проблеми зі складанням казок, допоки не зустрівся з Котом Воркотом – мандрівником та знавцем України. Кіт доводить Сашкові, що не варто вигадувати казки вдома, а натхнення можна черпати з реальних історій та легенд рідного краю.

Мультсеріал виконаний у техніці пластилінової анімації. На створення кожної трихвилинної серії пішло по 4–5 місяців. У них ідеться про відому або забуту казку, українську історію чи легенду. Серії дають уявлення про цікаві українські міста, села та їхніх мешканців.

Мультфільм підійде для перегляду дітям молодшого та середнього шкільного віку. Зацікавить українським фольклором та навчить, що кожне, на вигляд звичайне місце часто має надзвичайну історію.

Серія мультфільмів зібрала легенди про Луганський степ, Кривий Ріг, Шешори, Тернопіль, Одесу, Львів, Петриківку, Умань, Борщів, Рівне та багато інших куточків країни, в які супроводить глядачів Кіт Воркіт.

 

4. "Книга-мандрівка. Україна". Серія мультфільмів змінює уявлення про Україну. У кожному йдеться про wow-події та людей з нашої історії. "Книга-мандрівка. Україна" доводить, що українська історія наповнена не лише сумними подіями, а й безліччю успіхів та відкриттів, про які варто пам’ятати. Це анімаційна екранізація книги "Книга-мандрівка. Україна", де зібрано 1200 сюжетів. Кожна серія присвячена видатним українцям чи місцям, що здобули світову славу, але можливо не такі відомі у нас. Як-от Юрій Кнорозов, який першим розшифрував писемність майя, чи оскароносна дизайнерка костюмів кіно Варвара Каринська.

До першого сезону увійшли 5 мультфільмів "Код Кнорозова", "Оскар для Варвари", "Батько імунітету", "Світ Гоголя", "Місто-привид". Цікаво, що три серії з п’яти у першому сезоні присвячено українцям, які народилися в Харкові чи Харківській області. Розповідь ведеться або від першої особи, або від чорта у випадку з Гоголем, або від іграшкового ведмедика, що бачив усе, що відбулось у Чорнобилі. Це дає змогу якнайзрозуміліше донести дітям складну історію. Також автори мультфільму дають глядачам розуміння й про радянські репресії та заборони, з якими стикалися видатні українці.

Читайте також: В кіно з дітьми. Яким би крутим не був "атракціон", для дитини важлива історія, – журналіст

 

5. "Знай наших". Серія мальованих мультфільмів розповідає про видатних українців та знакові події в нашій історії. Вони зацікавлять вже старших дітей, адже тут персонажі з історії оживають на екрані і дають змогу познайомитися наново з героями, які донедавна були відомі їм тільки з підручників історії чи літератури.

Мультфільми незавуальовано розповідають про Гоголя, бій під Крутами, братів Капранових, Розстріляне відродження, Олену Телігу. Ці знання неодмінно стануть у пригоді школярам. А в такій формі вони сприйматимуться легше, ніж на уроках. Кожен мультфільм зазвичай починається з розповіді автора – ілюстратора та музиканта Юрія Журавля. Як зазначає сам Юрій, його мультфільми спрямовані на творчий, патріотичний, суспільний та особистісний розвиток дитини. А це актуально завжди, навіть під час канікул.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Освіторія


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини