MENU

Негрич за допомогою посилення закону хоче зберегти пам'ятки архітектури від знищення

451 0

Негрич

Посилити на законодавчому рівні відповідальність за знищення історичних пам’яток пропонує депутат Микола Негрич. Про це він зазначив у коментарі журналістам, повідомляють Факти.

Негрич переконаний, що лише так можна зберегти ті архітектурні надбання, які іще сьогодні є в різних куточках України.

"Мені часто доводиться їздити країною. І я бачу, що робиться із архітектурними пам’ятками по усій країні. Особливо, коли мова йде про маленькі містечка. Їх просто зносять, порушуючи закон і не оглядаючись на те, що може бути відповідальність. Тому я переконаний, що існуючий Закон про охорону пам’яток ми маємо допрацювати, посилити відповідальність за його порушення", – зазначає Микола Негрич.

Він додає, що на рівні законодавства потрібно ввести штрафи для власників пам’яток, які свідомо доводять їх до руйнації. 

"Сьогодні ми бачимо, як приватні власники купують землю, на які є історична чи культурна пам’ятка. І потім – свідомо доводять її до такого стану, що реконструювати цю пам’ятку вже не можна – лишається лише зносити. Якщо пам’ятка занедбана – власник має заплатити такий штраф, щоб йому було значно вигідніше реконструювати пам’ятку, аніж нищити. Інший варіант – коригувати податок на землю в залежності від того, в якому стані знаходиться пам’ятка архітектури: якщо в поганому, то власник заплатить більше грошей до бюджету, якщо підтримує її в гарному стані – податок буде менший", – додав Негрич.

Депутат переконаний, що зміни до законодавства про охорону пам’яток стануть великим кроком в збереженні української історії.

"Україна має чим пишатись. У нас зберіглась неймовірна кількість пам’яток, які часто через байдужість влади просто розвалюються на очах. Переконаний, що це наше головне завдання – зберегти для дітей те, що іще можна врятувати", – підсумував Микола Негрич.

Як відомо, раніше Микола Негрич виступив за стратегічне планування ремонтів у столиці, через які сьогодні страждають цілі райони.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Факти


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини