MENU

В Офісі президента України не розуміють декількох важливих моментів, які стосуються конфлікту із РФ – експерт

1311 2

В Офісі президента України не розуміють декількох важливих моментів, які стосуються конфлікту із РФ

1. Не може бути діалогу рівних між економікою об'ємом 150 млрд. доларів і економікою обємом 1,7 трлн. доларів. Та, в якої побільша економіка, має домінування ескалації на Донбасі і поки що на 100% не можна сказати із впевненістю, що нашим військовим будівництвом ми так підготували ЗСУ, що ризики для РФ від нового застосування сили переважатимуть ризики виходу із Донбасу.

Читайте також: Мирослав Гай: Росія планомірно нарощує можливості розгортання війни

2. На даному етапі мир може бути лише на умовах РФ. Для того, щоб покращити наші переговорні позиції, треба 3-4 роки дуже активно працювати. В тому числі будувати ЗСУ так, щоб були готові до локальної і великої ескалації. Це збільшує шанси, що коли РФ не бачитиме можливості без ризиків іти вперед, то ввімкне задню по Донбасу.

3. В нинішніх умовах не може бути і так, щоб був мир, і щоб були повернені всі території, і так, щоб ми зберегли реальний суверенітет. В нас гірші переговорні позиції, а ми хочемо, щоб РФ по всьому нам поступалася. Безвідносно того, як ви ставитеся до РФ, але об'єктивно так не може бути.

4. Справді в РФ є фракція в еліті (в основному економічний блок і системні ліберали), які вважають, що операція по Донбасу провальна і виступають за якомога швидший вихід із конфлікту із обличчям за допомогою миротворчої місії ООН якщо треба. Саме на таких людей діють аргументи Заходу про втрачені можливості від конфронтації. Але проблема в тому, що Володимир Путін дивиться на ситуацію по іншому – під час прямої лінії він опосередковано заявив про те, що не бачить якихось нових можливостей, якщо зараз припинити конфлікт на Донбасі і відновити як мінімум економічну співпрацю із ЄС. Тому і чому РФ має виходити із Донбасу тут і зараз для нього неясно.

Читайте також: Война на Донбассе: как приблизить мир на условиях Украины

І загалом на нинішній момент, не зважаючи на багато індикаторів системної кризи, макроекономічно РФ почуває себе непогано – пристосувалася до санкцій. Для нинішнього Путіна цього достатньо – це не ранній Путін, якого цікавив економічний розвиток РФ. Цей Путін готовий платити ціну за можливість проводити зовнішню політику, яка не подобається США і ЄС. І поки РФ має можливість це робити і матиме в найближчі роки, якщо ціна на нафту буде норм і світова економіка не піде в піке. Тому нинішній статус-кво Путіна влаштовує. І якщо Україна хоче "миру" тут і зараз, то це буде мир на російських умовах.

Для того, щоб наблизити мир на Донбасі на наших умовах, треба дуже багато і систематично працювати. Тут і зараз може бути лише капітуляція на умовах РФ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Микола БЄЛЄСКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини