MENU

Пастка для української влади. Чому Путін спростив отримання паспортів РФ для мешканців всього Донбасу?

3206 0

Паспорт РФ

Президент Росії Володимир Путін поширив дію указу про спрощене отримання російського громадянства на всіх жителів Донецької і Луганської областей України. Нагадаю, що це вже третій такий указ за останній час.

Перший указ стосувався мешканців ОРДЛО, які можуть поїхати на територію Російської Федерації і отримати там паспорт. Цей указ не був надто небезпечним для України, оскільки громадянам України, які проживають в ОРДЛО, потрібно було виїжджати до РФ і подавати документи там. І це, в силу певних факторів, не так швидко робиться, пише Ігар Тишкевич у своєму блозі для УНІАН.

Пізніше, наприкінці квітня, з’явився другий указ, значно небезпечніший для України. Ним, зокрема, була спрощена процедура отримання російського громадянства для тих громадян України, хто вже виїхав з ОРДЛО і перебуває на території в РФ в різних тимчасових статусах. Таких громадян, за найоптимістичнішими підрахунками, приблизно 600 тисяч. 

Читайте також: Чем может обернуться "война паспортов" между Путиным и Зеленским?

Але питання не тільки у мешканцях Донбасу, бо у тому ж квітневому указі спрощення поширюється й на осіб, які раніше проживали у Криму або були звідти депортовані. Цей пункт, насамперед, розрахований на кримських татар, які проживають в Узбекистані (за різними оцінками, їх там від 20 до 150 тисяч). Паралельно з цим указом, Росія вже створила мережу громадських об’єднань проросійських кримських татар. І зараз, як би це не було неприємно для Меджлісу, у Криму існує достатньо потужна мережа проросійських неурядових організацій. Якщо разом із цими організаціями там з’являться декілька тисяч тих,  хто стверджуватиме, що "ми повернулися до Криму і вдячні за це Путіну", то це для України буде великою проблемою.

Загалом, мотиви Володимира Путіна цілком зрозумілі і спрямовані вони на депопуляцію звільненої частини Донбасу. Головна ціль – надати російське громадянство працездатному населенню і лишити в регіоні пенсіонерів. За таким сценарієм повернення Донбасу для України стане головним болем, адже, без працездатного населення утримувати величезну кількість людей на соцвиплатах – доволі проблематично. Це означатиме серйозні проблеми для будь-якої програми з відновлення Донбасу.

Читайте також: Канада не пускатиме українців з російськими паспортами, виданими на окупованому Донбасі

А якщо в регіоні гальмуватиметься економічне відновлення, автоматично зростатиме і невдоволення владою. Тобто це банальна пастка для української влади.

Але найгірше, що на такі дії Росії навряд чи зможуть вплинути міжнародні партнери. Адже визначати процедури надання громадянства окремим категоріям громадян – право кожної суверенної держави. І формально Росія веде цю паспортизацію на власній території – фізично видає паспорти в Ростовській області. Тому, максимум, чого можна очікувати від країн Заходу – політичного засудження, а не реальних санкцій.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ігар ТИШКЕВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини