Серед танкістів операції Об’єднаних сил визначили найкращий екіпаж. ФОТОРЕПОРТАЖ
Змагання танкових екіпажів підрозділів, залучених до проведення операції Об'єднаних сил, відбулися на одному із військових полігонів на Донеччині. Про це повідомляє пресцентр ОС
На відміну від попередніх конкурсів, що проходили в рамках бойової підготовки підрозділів ООС, ці змагання танкістів мали два етапи. Перший – водіння бойових машин. Другий – подолання екіпажами двохсотметрової смуги перешкод і виконання практичних стрільб штатним пострілом. До проведення конкурсу залучали представників танкових підрозділів оперативно-тактичних угруповань "Північ" і "Схід".
Для танкістів ООС це змагання стало відмінним приводом продемонструвати власні практичні навички. Оскільки, відповідно до Мінських угод, танкові підрозділи відведені від лінії розмежування на встановлену відстань і роботи для танкових екіпажів на передовій немає. Втім, навіть перебуваючи на спеціальних майданчиках відведення, що їх періодично моніторять представники СММ ОБСЄ, танкісти продовжують систематично тренуватися й удосконалювати власну майстерність.
Читайте також: На Донеччині танкові екіпажі визначали найкращий. ФОТО, ВІДЕО
Практичне водіння бойових машин відбувалося на спеціально підготовленій ділянці місцевості зі складним рельєфом. Екіпажі виконували вправу парами. Зрушивши зі стартової лінії, бойові машини повинні були подолати понад три кілометри, виконавши у процесі такі елементи, як подолання протитанкового рову, маневрування та прохід мінно-вибухових загороджень, прохід машин у вузьких ділянках місцевості з обмеженим маневром тощо.
Зважаючи на те, що у змаганнях брали участь екіпажі на різних типах танків із різними тактико-технічними характеристиками – Т-80, Т-72 та Т-64 – суддівська колегія враховувала ці відмінності під час нарахування балів.
Згодом, здійснивши марш, танкові екіпажі перемістилися на іншу ділянку військового полігону, де екіпажі долали смугу перешкод. Для успішного завершення вправи військовослужбовцям необхідно було пробігти дистанцію у 200 метрів, подолати штучні перешкоди, в засобах захисту подолати умовно заражену ділянку місцевості, влучно вразити ціль кидком ручної гранати, провести неповне розбирання-збирання особистої зброї, пострілами з автомату Калашникова влучити у мішень. І, наостанок, здійснити евакуацію пораненого члена екіпажу танку, використовуючи при цьому евакуаційні стропи та правильно наклавши джгут-турнікет.
Третій, кінцевий етап змагань передбачав ураження мішеней із танкової гармати штатним пострілом, а також ураження мішеней із курсового кулемета.
Слід зазначити, що боротьба між учасниками на всіх етапах була запеклою та виснажливою. На дистанціях танкісти викладалися на повну самі та використовували всі можливості своїх своїх бойових машин. Жоден зі учасників не бажав віддавати перемогу суперникам. Адже головний приз – це грошова премія у 5 тисяч гривень для кожного члена екіпажу машини-переможниці.
Читайте також: Захисники Світлодарської дуги надійно тримають оборону. ФОТО
Втім цього разу перший приз у вигляді грошових сертифікатів, а також кубоку, відомчі відзнаки та грамоти від командувача ООС дістались екіпажу, що представляв окрему танкову бригаду. Друге та третє місце, із врученням кубків, грамот, грошових сертифікатів на суму у три та дві тисячі відповідно, здобули представники однієї з механізованих бригад і танкісти морської піхоти.
Підбиваючи підсумки змагань, командувач операції Об'єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Сирський відзначив, що всі учасники продемонстрували високий командний дух, прагнення до перемоги та практичну виучку. Втім, підкреслив командувач ООС, відмінний результат – це плід повсякденної роботи й тренувань. Тож він закликав воїнів-танкістів постійно вдосконалювати та нарощувати бойовий потенціал своїх підрозділів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки