MENU

П’ять книг, які варто взяти у подорож 

2753 0

Книги

Влітку завжди кортить мандрувати, щоб встигнути побачити дива природи в їхній первісній, квітучій порі. Натомість умінням помічати красу, незалежно від пори року і частини світу, володіє не кожен.

Автори цих книг можуть навчити цього безцінного дару, іноді навіть не виходячи з хати.

1. Софія Яблонська, "Далекі обрії". Це третій роман про мандри 1934−1935-х років української парижанки, яка до того вже об'їздила зі своїм фотоапаратом півсвіту, і тепер описує власну навколосвітню подорож.

Роман нагадує своєрідний подорожній щоденник, до якого авторка зверталась, щоб схопити найцікавіші моменти мандрівки: зафіксувати особливі місця, описати зникаючі народності, довірити найінтимніші переживання, як-от зустрічі з в'єтнамським князем, та думки щодо колонізаційних процесів, які вона спостерігала, подорожуючи голландськими та французькими колоніями.

Читайте також: The Guardian опублікував рейтинг кращих фільмів для дітей всіх часів

Після похмурого Китаю вона мріяла знайти "рай на землі", і ними стали острови Французької Полінезії, і, зокрема, Таїті.

" − Скажіть, будь ласка, я зможу порозумітися з тубільцями? На двірці, при наймах авта чи коня?.. − По-сіямськи або маляйськи. − А як хто не знає ні одної, ні другої мови? − То грішми! − відповів нічим не збентежений капітан".

2. Ален де Боттон, "Мистецтво подорожі". У цій книжці нам пропонують відчути смак мандрів, не виходячи з дому, подорожуючи разом з автором.

У книжці філософських есеїв про мандри британський письменник рефлексує над поняттям подорожі, порівнюючи свій досвід із досвідом інших видатних мандрівників.

Разом із французьким поетом Шарлем Бодлером та американським художником Едвардом Гоппером автор розмірковує над романтикою придорожніх кафе, заправок та аеропортів. А Гюстав Флобер стає провідником в екзотичні країни, де часто шукаємо те, чого нам так не вистачає вдома…

Ця книжка − про мистецтво, літературу та філософію, особливий погляд на мандри і тих, хто подорожує.

3. Катаріна Маренгольц, Дон Парізі , "Література! Мандрівка світом книжок". Цій незвичній книжці передує епіграф з Марка Твена: "Класика − це те, що кожен вважає за потрібне прочитати, але ніхто не хоче читати".

Ніби передбачивши таку небезпеку, авторки проекту, присвяченому світовим шедеврам літератури − радіожурналістка і художниця − лаконічно переказують та ілюструють найвидатніші твори. З-поміж іншого − Чума Альбера Камю і Пеппі Довгапанчоха Астрід Ліндгрен, Уліс Джеймса Джойса і Лоліта Набокова, Гобіт Толкіна і Звіяні вітром Маргарет Мітчел, Степовий вовк Гессе і Вінні-Пух Мілна, Анна Кареніна Толстого й Аліса в країні чудес Керролла, а також десятки інших книжок.

Авторки пропонують по-новому глянути на життя письменників крізь призму свіжих фактів і цікавої статистики. Автори та їхні псевдоніми, скільки прожили автори та причини їхньої смерті, найважливіші літературні премії, популярні книжки, яких продано найбільше − ось далеко не повний список розділів цього захопливого літературного путівника.

Таким чином, читачі-початківці зможуть швидко зорієнтуватися в розмаїтті стилів та жанрів, оцінивши визнані шедеври та сформувавши власний літературний смак.

4. "Плян м. Києва. 1930 р." (склав П. Тимошок). У далеких 1930-х у всіх галузях суспільного життя вже відбулася реорганізація офіційних явищ і понять. "Оновлений" радянський світ речей потребував нової термінології, і низка словників, які охоплювали всі сфери науки, техніки і культури часів "українізації" − яскраве тому підтвердження.

Читайте також: Книгу "Гаррі Поттер" першого видання продали на аукціоні майже за $35 тисяч, і все через помилки

Повернення питомих українських топонімів до термінологічної лакуни − від "Маріюполя" до міста "Дніпропетровське" − торкнулося також міської культури, і, зокрема, унікальної мапи Києва 1930 р., який склав П. Тимошок. У перевидані якої, у свою чергу, вулиці, площа та інші пункти на плані міста подано по квадратах за абеткою.

5. "Україна для Вас. Найкращі маршрути очима інсайдерів". Це путівник для справжніх цінителів незвичного у буденному, тож і мова у ньому про незвичайну Україну. Адже тут 170 туристичних точок, і поміж маршрутів нема Львову чи Одеси! Натомість − Біле озеро із гліцерином для вічної молодості, таємничі болота Міжрічинського парку та найкраща риболовля у Мезинському. Деревлянські страви на Житомирщині чи напої кельтів у Закарпатті. Подвір'я, де живуть понад 2000 голубів та папуг, віслюча ферма на Вінничині чи кінний двір серед розкішних лук на березі річки Снів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ігор БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО для НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини