Олещук: Скасування депутатської недоторканності – блискуча піар-акція
Я би міг зайняти теоретичну позицію і стати на захист депутатської недоторканості. Розказати про поділ влади, про незалежність законодавчої влади, про наявність елементів депутатської недоторканості у більшості демократичних країн, але не буду. Не бачу смислу захищати цей інститут.
По-перше, за умов однопартійної більшості, яка має свого Генпрокурора, Президента та уряд, недоторканість стає фікцією.
По-друге, за такої кількості різноманітних порушень, рішення про її зняття може бути скасоване у будь-який момент через Конституційний суд. Звісно, це буде не завтра. Мій прогноз – депутатської недоторканості не буде всю каденцію Зеленського. І це повністю відображає статус ВР – принтера законів.
Читайте також: Зеленський: Депутати не нестимуть відповідальності за політичні рішення
По-третє, недоторканість грошей і політичної кон'юнктури ніхто не скасує. Поки що. Незалежні суди поки що – утопія. Кому треба – може "порішати".
Яке значення має скасування недоторканості? Зеленський переміг завдяки продуманому піару. Очевидно, він сам розуміє значимість піару. І його оточення – теж. Це скасування – блискуча піар-акція. Завдяки їй півроку у відповідь на запитання про виконання передвиборчих обіцянок можна буде говорити: "Ну, недоторканість ми уже зняли..."
Читайте також: Журналіст: Зеленський опинився за крок до узурпації всієї влади в державі
На цьому тлі дещо губляться реальні (і найбільш дискусійні) задачі уряду Гончарука: велика приватизація і ринок землі. Так, головне – не поїздки на самокатах, і не обіцянки зростання на 30 відсотків за 5 років (порахуйте, скільки щорічного зростання це означає ), а саме це.
Ну і особисто я за недоторканістю депутатів не сумуватиму. Зняли – молодці. Тепер, очевидно, ніщо не заважатиме Рябошапці виконати власні завдання по "посадці" на тиждень?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки