MENU

Дороги Києва: чому їх реконструкція не врятує від транспортного колапсу

943 1

Дороги Києва

Якщо у вас є час, можете уважно розглянути цю схему, яку я розміщую вперше. Подивіться, що чекає киян вже в недалекому майбутньому, якщо продовжувати нічого не робити з транспортною інфраструктурою.

Відповідно до затвердженої містобудівної документації, через 20 років у Києві має жити 5 мільйонів осіб. Враховуючи, що забудова столиці та, мало не більшою мірою, передмість відбувається доволі бурхливо, цифра в 5 мільйонів може бути досягнута значно раніше.

В Інституті Генерального плану міста Києва, де розробляють Комплексну схему транспорту, проаналізували навантаження вулично-дорожньої мережі в разі досягнення кількості населення в 5 мільйонів осіб без суттєвого розвитку дорожньо-транспортної мережі (що ми, власне, і спостерігаємо). Враховувалися тільки об’єкти, які будуються нині – Подільський мостовий перехід, реконструкція Шулявської розв’язки, продовження об’їзної дороги до вулиці Богатирської й ще кілька.

Читайте також: Що робити у випадку ДТП – поради юриста

У результаті моделювання руху транспорту на прогнозній транспортній моделі міста виявлено: середня швидкість руху на індивідуальному транспорті скоротиться з наявних 25-27 кілометрів на годину до 14,5 кілометрів на годину, а середній час поїздки збільшиться на 80 відсотків.

Які будуть висновки: необхідно якомога швидше починати будівництво нових вулиць, транспортних розв’язок на нових рівнях, розширювати наявні вулиці. Все це вже проходили всі міста у всіх розвинених країнах набагато раніше після масової автомобілізації після Другої світової війни: переробляли вулиці на шосе, будували розв’язки під вікнами будинків. Ми з вами дивимося на скупчення машин на вулиці й приймаємо єдине рішення, яке спадає на думку: треба побудувати більше смуг, треба додати більше стоянок. Але в результаті такого побутового мислення можемо отримати ще більше машин, тому що їздити стане зручно тільки на них.

Знаєте, скільки, за попередніми підрахунками, треба вкласти в транспортну систему Києва, щоб вона змогла нормально обслуговувати 5 мільйонів людей? 120 мільярдів гривень!

Читайте також: Громадський транспорт по-українськи: змінити не можна залишити

Припустимо, навіть будуть у нас ці 120 мільярдів на транспортну систему. Якщо запитати, куди їх витратити, так і хочеться відповісти: на дороги. А треба насамперед – на поліпшення громадського транспорту, який довезе нас швидше, ніж автомобіль, і їхати в якому буде не так принизливо, як зараз.

Якщо ці 120 мільярдів починати витрачати передусім на дороги та стоянки, створимо порочне коло: ще більше машин і місць паркування – ще більше навантаження на вулиці, ще більше заторів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій САЗОНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини