MENU

Пайові внески: основні корупційні ризики

275 0

Тиждень точаться бої довкола пайових внесків. Одні кажуть – скасувати повністю, бо це корупція, яка стримує інвестиції. Інші кажуть – не можна скасовувати, бо не буде грошей на будівництво шкіл і садочків. Я, звісно, за означенням належала до другої групи.

Але я також розумію, які корупційні ризики присутні сьогодні у чинній моделі сплати пайових внесків.

Разом з тим, одномоментне скасування пайового внеску без гарантування дієвих компенсаторів призвело б до стрімкого зниження надходжень до місцевих громад. А це – гроші, які ідуть на будівництво шкіл, садочків та лікарень. Так, сьогодні у Києво-Святошинському районі не вистачає місць у школах для 10 тисяч дітей. Громади повинні мати ресурси для розвитку власної інфраструктури.

Читайте також: Уряд визначився з новим очільником Фонду держмайна

Отже, що ми пропонумо:

- Запровадження єдиної ставки пайової участі для житлової і нежитлової забудови, адже сьогодні розмір пайової участі визначає чиновник – і саме це є джерелом корупції;

- Запровадження цільового призначення пайової участі, щоб ці гроші не розчинялись у загальному бюджеті, а слугували забезпеченням потреб громади, які виникають власне у результаті забудови;

- Запровадження правила, за яким пайові внески мають платитись тільки у грошовій формі. Це зупинить схеми, за якими «пайовою участю» окремим забудовникам зараховували будівництво дитячого майданчика чи ремонт дороги на під’їзді до будівлі.

Читайте також: Пристайко пояснив, чому Зеленський залишив Авакова: цінує компетентність "успішного реформатора"

За результатами тривалих перемовин зараз обговорюється рішення щодо збереження пайового внеску до 2021 року, щоб громади могли підготуватися. За цей період має запуститись новий і прозорий механізм продажу землі для забудови. Тоді саме надходження від продажу землі мають стати основним джерелом надходжень до місцевих бюджетів для розвитку інфраструктури. Паралельно, необхідно також створити механізми гарантування збору податку на нерухомість. Але ми наголошуємо, що податок на нерухомість має йти на підтримання існуючої інфраструктури, а на розбудову нової.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Інна СОВСУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини