MENU

Президент підписав закон про "митний безвіз" з Євросоюзом

871 0

Президент підписав закон про "митний безвіз" з Євросоюзом

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про режим спільного транзиту товарів через митну територію України й введення національної електронної транзитної системи, що дозволить Україні застосовувати європейські транзитні правила, використовувати єдину митну декларацію та сприятиме прискоренню та здешевленню процесу переміщення товарів.

Як повідомили в прес-службі Міністерства фінансів України, цей закон вводить в українському законодавстві положення Конвенції про процедуру спільного транзиту, що об'єднує 35 країн європейського регіону, які запровадили єдині для всіх сторін правила декларування і контролю за транзитними переміщеннями товарів з використанням загального ІТ-продукту (New Computerised Transit System (NCTS)).

Читайте також: Митний безвіз для України

Це дає можливість налагодити обмін митною інформацією з використанням електронних повідомлень в режимі реального часу і підвищити ефективність використання системи аналізу ризиків.

"Приєднання до Конвенції дозволить Україні запровадити обмін митною інформацією з 35 країнами в режимі реального часу, отримувати інформацію для переміщення товарів транзитом, ввести спеціальні транзитні спрощення, використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни-відправлення в країну призначення через треті країни у межах договірних сторін Конвенції за єдиними правилами", – зазначили у Мінфіні.

У прес-службі також підкреслили, що на прийнятті закону робота з приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту не закінчується, оскільки процедура приєднання до Конвенції є нестандартною для країн-претендентів.

Зокрема, спочатку необхідно ввести та використовувати протягом не менше одного року положення цієї Конвенції й відповідний ІТ-продукт в межах території України, після чого Україна зможе отримати офіційне запрошення для приєднання до вищезгаданої Конвенції. 

Читайте також: Ексміністерка окреслила п'ять ключових реформ для України

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини