"Слуга" Верещук має заплатити за скандальну заяву щодо НАТО відставкою – нардепка
Від "РИА Новости" до сайтів "Новоросінформ" і "Русская весна" – заява Ірини Верещук про те, що "Україну в НАТО ніхто не чекає", спричинила велику інформаційну хвилю у ворожому інфопросторі.
Якби це була приватна думка окремої особи, то нею можна було б знехтувати. Але таку думку висловила представниця Уряду у Верховній Раді, голова підкомітету з питань державної безпеки й оборони профільного Комітету Верещук – тобто одна ыз ключових представниць сьогоднішньої більшості в парламенті, яка має опікуватись питаннями безпеки й оборони держави.
Читайте також: "Росія не дозволить": нардепка зі "Слуги народу" заявила, що Україну "не чекають" у НАТО
Варто зазначити, що для пані Верещук виступи на російських медіаресурсах не є новою чи незвичною справою: у лютому 2014 року вона була єдиною не-журналісткою, яка з'явилася на круглому столі російських журналістів у Києві. Також вона часта ньюзмейкерка порталу "Украина.ру", який публікує думки проросійських втікачів із України. На рахунку в пані Ірини захист пропагандиста Ігоря Гужви, а 2016-го, в той час, коли на Сході вже два роки тривала збройна агресія РФ, пані Ірина приїхала в Москву, щоб виступити на радіо. І – вишенька на торті – пані Верещук є членкинею організації "Солідарність правих сил" колишнього нардепа-втікача Олександра Артеменка, який на початку 2018-го запропонував команді Трампа в ролі "плану миру" віддати Крим Росії "в оренду" на 50 років.
Цікаво, як би поставились в Ізраїлі до члена Кнессету, який роздає інтерв'ю іранським медіа? Чи що сказали би у Сполучених Штатах про конгресмена, якому спало би на думку публікуватися у пропагандистських газетах Пхеньяна й захищати місцевих псевдожурналістів, а отже й режим, який стоїть за ними? Відповідь очевидна.
Тому до уряду та президентської більшості у Верховній Раді постає питання: а що власне робить депутатка з таким набором компромату на посадах голови підкомітету з питань державної безпеки й оборони та представниці уряду? Який сигнал такі "представники" Кабміну дають міжнародним партнерам, парламенту й українським громадянам? Та чи дійсно це саме той сигнал, який президентська команда хоче транслювати попри всі запевнення й обіцянки?
Фінський сценарій – нейтралітет країни – для України є абсолютно нереальним. Нейтральність країни, частину якої окуповано, і за яку тривають бої – це здача держави. Не існує жодних інших можливостей гарантувати безпеку України, окрім членства у НАТО. Ставлення цього під сумнів і є тією "червоною лінією", за якою починається державна зрада, а сіяти сумніви – це потурати ворогові, навіть якщо потім усі потуги спрямовані на спростування.
Читайте також: "Прагматизм" у зовнішній політиці призводить до "позаблокового статусу" – дипломат
Більше десяти тисяч людей загинуло, більш ніж півтора мільйона втратило дім через те, що Україна перебуває поза межами НАТО. Сотні тисяч ветеранів мусили пройти крізь пекло фронту. І я б не радила жартувати з такими питаннями.
І якщо Верещук у публічному просторі дозволяє собі ставити під сумнів курс уряду, який вона ж і представляє, то має заплатити за свої слова відставкою як із посади представника Кабміну в парламенті, так і з посади голови підкомітету.
Ігнорування цієї ситуації чи її заперечення, гра у "плюралізм" всередині президентської фракції лише породжують нові сумніви й дисбаланс, які не повинні стояти на порядку денному в зовнішньополітичному курсі держави.
Як для членкині української делегації в Парламентській асамблеї НАТО для мене буде принциповим не допустити сумнівів і ревізії. Україна буде в НАТО!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки