MENU

Чи потрібна довідка приналежності до УПЦ МП для відвідування Афону

616 0

На початку червня з’явилася новина з посиланням на УПЦ МП про необхідність паломникам мати при собі довідку, яка свідчить про їх приналежність до Української православної церкви Московського патріархату. З часом стало зрозуміло, що це було інформаційною провокацією щодо мирян Православної Церкви України. Необхідно сказати, що на Афоні 20 монастирів, тобто територій, на яких можуть знаходитися окремі скити або келії. Один із монастирів є руським, а один сербським, хоча всі знаходяться в церковній юрисдикції Константинопольського патріархату.

Однак Російська православна церква заявила про припинення євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом. Відсутність євхаристичного спілкування – це відсутність проведення спільних обрядів, богослужінь. Тобто можна припустити, оскільки офіційно ніхто нічого не заявляв, що може бути обмежена можливість молитися або служити в Свято-Пантелеймонівському монастирі, у якому служать Господу етнічні росіяни, і Хіландарі, із сербами на чолі.

Читайте також: У вересні до незалежної Православної церкви України приєдналися чотири релігійні громади

За словами отця Павла, благочинного Трапезного храму св. апостола і євангелиста Іоанна Богослова
Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, до будь-якого монастиря на Афоні можна завжди було потрапити без проблем і монахи надавали можливість не тільки помолитися, але й провести службу.

Двоє моїх друзів цього року подорожували до Афону, взявши окремий паломницький тури для цього. Один із них Volodymyr Strokan навесні цього року об’їхав 8 монастирів, а саме Ватопед, Івірон (грузинський), Хіландар (сербський), Кутлумуш, Пантократор, Ставронікіта, Ксенофонт і Свято-Пантелеймонів (російський). У останньому живе близько 120 монахів із різних країн із загальної чисельності 2800 осіб на всьому півострові Афон. Усього на добу видається 300 дозволів на перебування на території півострова, щоб не перетворити його в туристичний край.

При цьому деякі гіди, які самі навчалися в богословський школах, говорять, що в Пантелеймонівському монастирі багато грошей, але не має Бога. Саме там, незважаючи на вашу національність, ви можете отримати грубе слово від монаха.
Інші монастирі не можуть відмовити в служінні, оскільки грецькі церкви, які є одними з найстаріших, почали контактувати з керівництвом Православної церкви України та де-факто визнали новостворену церкву України.

А 11 червня 2019 року Митрополит ПЦУ Єпіфаній був на Фанарі на спільній літургії з Вселенським Патріархом Варфоломієм, представниками Олександрійського та Єрусалимського Патріархів, а також Церкви Еллади. Спільне богослужіння = визнання ПЦУ.

Читайте також: Єпископ УПЦ МП Гедеон домігся повернення українського громадянства через суд

Також на початку літа Свято-Пантелеймонівський монастир, який ближче до Москви, ніж до Константинополя, не допустив делегацію Православної церкви України. Після цього Вселенський Патріарх Варфоломій пригрозив "застосувати засоби, необхідні для підтримки канонічного порядку і слухняності Церкві-Матері" і подальша конфронтація відносин була припинена.

А вчора прийшла добра новина про те, що Архієрейський Собор Елладської Православної Церкви визнав і підтримав Православну церкву України. А це говорить про подальше визнання ПЦУ й іншими грецькими церквами.
Тому інформація про обмеження для вірян із України на Афоні не є достовірною та лише продовжує протистояння між РПЦ, Константинополем і ПЦУ, яке перекинулося у вересні в Європу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини