Помер український генерал, один із творців Міноборони Володимир Мулява
У Києві на 83 році життя помер український військовий, вчений, народний депутат України другого скликання Володимир Мулява.
Про це повідомляє Крим.Реалії, посилаючись на інформацію Спілки офіцерів України.
Мулява входив у створену у вересні 1991 року першим міністром оборони України Костянтином Морозовим групу зі створення Міністерства оборони України.
Під час установчого з'їзду Народного Руху України, який проходив в Києві 8-10 вересня 1989 року. У президії Іван Драч (у центрі) спілкується з Володимиром Мулявою
У послужному списку генерала Муляви є організація першої конференції "Внутрішня і зовнішня безпека України: Концепція української армії та пошуки шляхів її відродження" (2-3 лютого 1991). Він був головою організаційного комітету з підготовки, скликання та проведення 1-го з'їзду офіцерів України, конференції "Шляхи виходу України з економічної кризи". Розробив концепцію створення української армії шляхом мирної трансформації та реформування військ, дислокованих в Україні, в Збройні сили України, яка була оприлюднена 14 лютого 1988 року. Автор концепції створення соціально-психологічної служби для військовослужбовців.
У 1991-1993 роках Мулява обіймав посаду начальника соціально-психологічного управління (потім – соціально-психологічної служби Міністерства оборони України.
У 1991 році Муляві присвоїли звання полковника, а в 1992 – генерал-майора Збройних сил України.
Протягом 1990-91 – заступник голови секретаріату Народного Руху України (НРУ), згодом – і ради колегії НРУ. Мулява обирався до Верховної Ради України другого скликання (1994-98), де брав активну участь у прийнятті Конституції України.
Читайте також: У Дніпрі встановили стелу з портретами Аміни Окуєвої та загиблих на Донбасі бійців
У 1992 році голова Народного Руху України В'ячеслав Чорновіл запропонував обрати Муляву гетьманом Українського козацтва, а після обрання вручив йому гетьманську булаву.
У 1998 році Мулява став почесним гетьманом.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки