MENU

Головне – справно натискати кнопку: роль нардепа зводять до функції

285 0

Верховна Рада ухвалила популістський закон, який може сподобатися невибагливому споживачеві інформації. Мова про позбавлення народних депутатів права на депутатські виплати, якщо вони без поважної причини не голосуватимуть на пленарних засіданнях або пропускатимуть засідання комітетів.

Начебто все правильно, виборців дратують прогули, і треба карати неправдивих депутатів гривнею. Але в цьому законі мова йде не лише про позбавлення депутатів зарплат (що було б іще справедливим), але й коштів на депутатські повноваження, тобто виконання своїх представницьких функцій, роботи приймалень, допомоги виборцям, інше, що вже б‘є безпосередньо по людях.

Читайте також: "Наймана робоча сила": що не так із заявою "слуги" про ветеранів

Насправді цим законом діяльність депутата зводиться від політики до математики, а функції вже повністю переводяться у кнопочку. Відтепер неважливо, чи має нардеп позицію та чи відстоює її, якої якості закони подає, як працює на окрузі, чи займає активну позицію в формуванні зовнішньої та внутрішньої політики. Головне – справно натискати кнопку.

Так руйнується парламентаризм, адже в більшості парламентів світу політики чудово усвідомлюють, що неучасть у голосуванні, особливо якщо мова йде про опозицію – це також один із варіантів висловлення позиції.

Я вважаю себе сумлінною депутаткою, що не припускає засідань, читає закони, готує поправки, має чіткі ідеологічні позиції. І завжди виступаю за політичну відповідальність політиків за діяльність чи бездіяльність.

Читайте також: "Слуга народу" стане аналогом "Єдиної Росії" – Портников

Я вважаю підлітковим інфантилізмом зводити роль депутата до функції. І дійсно, аби просто натискати кнопку – не обов’язково бути політиком.

Мовчу вже про корупційні ризики цього законопроекту. Адже депутати, які проголосували за позбавлення самих себе виплат на депутатські повноваження, фактично визнають, що їм вони не потрібні, що мають інші джерела на організацію приймалень, вирішення проблем виборців.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини