MENU

Чому сфера послуг проти касових апаратів

2395 9

Bолодимир Зеленський підписав закон про касові апарати. Чимало представників малого та середнього бізнесу, зокрема у сфері послуг, виступають категорично проти касових апаратів. Чому?

Якщо серед моїх читачів є підприємці малого і середнього бізнесу – прошу поясніть мені, що не так? Тільки прохання, без агресії, без хамства і без прив'язки до Зеленського.

Моя точка зору дуже проста. Я досить багато подорожую світом і, зокрема, країнами ЄС. Досить довго живу у Бельгії і не бачив жодної кав'ярні, дрібної крамнички, перукарні, майстерні... де б клієнту не видавався чек. Касовий апарат, це елементарний стандарт цивілізації.

Читайте також: Зеленський підписав закони про кешбек та касові апарати

Торік я писав про свій відпочинок на березі чарівного озера Світязь. На світязькій Гряді. І мене неприємно вразило, що там власники готелів не мають касових апаратів і не видають чеків про сплату за проживання. Мені товариші забронювали новер в готелі. Сказали, що заплатили завдаток. Решту заплатив я по прибутті і попросив власника видати мені чек-квитанцію. Bласник дивиться на мене, як баран на нові ворота: "Яку таку квитанцію? У нас ніде ніяких квитанцій ніхто не видає. Це приватний готель".

І дійсно! На усьому побережжі Світязя знайшов єдиний готель, який видає квитанції-чеки і єдине кафе-ресторан. Решта ж усі готелі, паби, кав'ярні луплять ціни зі стелі. І ніхто не може проконтролювати, чи я жив у тому готелі,чи ні? Плачу за проживання, чи живу там задармо? Ціни у одному й тому ж готелі скачуть від 800 гривнів за добу до 200. Залежить у яку погоду і день ти приїхав. На вихідні ціни: 600 і вище, під кінець сезону 300 - 200. Я вже мовчу, що кредитною карткою на побережжі Світязя не можна розрахуватися ніде.

У цьому році також відвідував Світязь – те саме. Та й не тільки там, а по цілій Україні такий безлад з оплатами і квитанціями. Цьогоріч замовляли екскурсії через чернівецькі турфірми. Bони кажуть місце збору групи. Прийшли заплатили готівкою шоферу, чи екскурсоводу і жодної тобі квитанції.

Крамниці з сувенірами – те саме. Ти придбав сувеніри. Згодом замітив дефект. Хочеш повернути, чи поміняти товар. А тобі відповідають: " А то ви купували не в нас. Bибачайте"... Подібних прикладів можна навести безліч.

Читайте також: Правда та міфи про касові апарати для бізнесу

Знаєте що це є? Це не просто офшорний рай, а офшорний готівковий рай для таких підприємців. І таким чином ці гроші оминають і державний, і місцевий бюджети. Я ось так розумію цю ситуацію. А ви?

У цивілізованих країнах ти можеш повернути браковану покупку, або обміняти її за допомогю квитанції-чеку. На ньому вказана крамниця, ціна, дата купівлі. І ніяких стресів. Тому мені реально цікаво зрозуміти, чому підприємці України такі наїжачені проти касових апаратів? Хтось розтлумачить?

Буду сердечно вдячний за пояснення. Щиро!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ростислав ДЕМЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини