MENU

Топ-7 способів вивчити англійську мову

2792 0

Англійська мова

Вивчення іноземної мови може бути дуже цікавим, якщо використовувати для цього правильні інструменти.

Осінь – час навчання не лише для школярів та студентів. Це ідеальний час для початку вивчення мови, бо період відпусток вже минув, а до зимових свят ще надто далеко.

Багато людей мають проблему з вивченням мов, якщо немає практики. І мене це теж не оминуло. Адже спуститись у знанні мови на рівень нижче і не помітити – дуже просто, особливо у перші роки після закінчення університету.

За останній місяць я випробувала на собі та друзях безліч способів вивчення англійських слів, а який вам буде зручний і більш дієвий, – обирайте самі.

1. Репетитор & курси. Якщо ви тільки вчите мову, то самотужки буде важкувато. Вчитель англійської – це не завжди літня вчителька зі школи, яка вчить за старими і нудними книжками, які ще в СРСР мали розпастись. Моя методика – записала stories про пошук репетитора та за пів години сила Instagram допомогла знайти викладача мого віку з цікавими методами та добіркою літератури.

Ми не витрачаємо час на дорогу, а вчимось на відеозв'язку в Telegram чи Skype, або взагалі просто зідзвонюємось. Це зручно, адже для навчання не обов'язково бути поруч, а для занять можна піти до улюбленої кав'ярні і одразу нагородити себе тістечком чи смачною кавою.

Читайте також: Как выучить два языка одновременно

Інший варіант – курси. Якщо ви сумуєте за атмосферою школи чи університету, вас мотивує успіх інших та колективна робота, то чому досі не знайшли собі курси? Але не варто одразу бігти до найближчої школи англійської і оплачувати курс.

Почитайте відгуки в Інтернеті чи запитайте порад у друзів: куди ходили вони та чи допомогло навчання. До того ж варто розуміти, що деякі курси можуть робити акцент на мові, а не на письмі, або навпаки. Сходіть на пробний урок, поговоріть з майбутнім вчителем та оберіть собі правильну групу за рівнем.

2. Спілкування у мережі та за її межами. Якщо ви звикли багато часу проводити у соцмережах, то використайте їх з користю. Знайдіть людей для спілкування та практики мови. У цьому допоможе не лише Facebook, де вже можна знайти сторінки, на яких люди в коментарях шукають собі "співбесідника". Існує багато додатків для пошуку людей з метою практики мови (наприклад, Tandem).

Перевірений мною варіант – сайт Couchsurfing. Зазвичай тут шукають безкоштовне житло, в обмін на спілкування, але є і діалоги для пошуку людини для вивчення мови. Люди залишають повідомлення на кшталт "Допоможу з українською/російською/польською за практику англійської", та чекають на відгуки тих, кого зацікавить така пропозиція.

Також на сайті іноземці часто просять принаймні на декілька годин прогулятись та показати їм визначні місця. Зазвичай це люди, які або мають зупинку між рейсами, або туристи, або люди, які вимушено приїхали у справах, не знають міста і хочуть з кимось познайомитись чи поспілкуватись.

Не потрібно нехтувати і Speaking Club – заходи, де можна практикувати мову з носіями та такими ж учнями. До того ж тут можна розважитись і знайти нових друзів.

3. Соцмережі не лише для фото їжі. Усі ми маємо акаунти у Facebook чи Instagram. У цих соцмережах є сотні сторінок, які допоможуть у вивченні мови. Деякі з них щодня публікують слова з картинками, які допоможуть його запам'ятати, деякі – коротко та доступно пояснюють граматику та правила побудови речень, використання часів, інші – мемами та жартами вчать нових слів і словосполучень.

4. Додатки для розваг та навчання. Для смартфонів створили вже сотні тематичних додатків, питання лише в тому, чи готові ви платити за них і скільки часу можете витратити. Насамперед варто згадати про You Tube, де можна знайти сотні лекцій з правилами граматики, цікавими уроками чи просто розповідями носіїв мови.

LinguaLeo – додаток, який допомагає вивчати мову у всіх аспектах. Він поєднує вивчення слів та граматику, різні способи перевірки вивченого та розділ з книгами (де у разі натискання на слова з'являється їхній переклад) та відео з англійськими субтитрами (і теж з перекладом у разі натискання).

Easy Ten – безкоштовна програма, що ідеально для вивчення слів. Щодня з’являються десять карток з часто вживаними словами, їхнім аудіовідтворенням, транскрипціями та перекладом. Щойно ви вважатимете, що їх запам'ятали – беріться до тестів, складайте словники з важкими словами та згадуйте їх в інші дні. Недолік – ви не писатимете у додатку речення, тобто лише однією цією програмою заговорити вільно англійською буде важко.

Doulingo – яскравий додаток, для вивчення слів. У кожному рівні додаються слова, і вони постійно повторяються для засвоєння. Щодо граматики, то правил ви тут не знайдете, додаток краще підійде для перевірки та повторення правил.

Words – додаток підійде тим, кому зручно вчити слова групами: їжа, транспорт, дім, спорт, дієслова, неправильні дієслова, прикметники. Але безкоштовно доступні лише перші 5 уроків.

English Grammar Test – програма для тих, у кого хороший словниковий запас, але погано з граматикою. Додаток містить теорію в правилах, прикладах, табличках та десятки тестів для перевірки знань.

Memrise допомагає вчити не лише слова, а й цілі фрази та речення. Повторюватись вони будуть так часто, що ви їх точно запам'ятаєте. Але додаток безкоштовний лише спочатку, далі доведеться платити.

Окрім додатків розроблено і вже сотні сайтів, які можуть допомогти вивчити нові слова. Наприклад, сайт englspace.com/mnemo, де можна знайти переклад слова та асоціацію, якою можна скористатись для запам'ятовування.

5. Навчання в плей-листах. Якщо не любите посиденьки над книжками та зубрінням – слухайте музику. Часто люди вчать слова, можуть легко складати речення у правильних часах, правильно використовувати артиклі… а потім зустріти англомовну людину і не зрозуміти жодного слова. Сленг, жаргони, швидкий темп мови – до цього не на всіх курсах готують. Якщо немає можливості спілкуватись з носієм мови, то цей спосіб може вам сподобатись.

Оберіть 5 пісень, збережіть/завантажте, знайдіть та зробіть скрин їхнього тексту та перекладу. Слухайте та читайте тексти одночасно, це допоможе вивчити нові слова та одразу запам'ятати як вони звучать.

Читайте також: Всі плутають диглосію з білінгвізмом. У чому різниця?

6. Англійська в улюбленому серіалі. Можу порадити цей спосіб всім любителям посидіти за серіалом ввечері. Якщо ваш рівень початковий, почніть з мультфільмів, для дітей не складають складнопідрядні речення зі зворотами і відокремленими членами речення. У мультфільмах говорять повільно, вимовляючи кожне слово, у simple часах та використовують найуживаніші слова. Але не починайте з повнометражних мультфільмів Disney, адже вони орієнтовані для доросліших дітей. Сюди також можна додати і відомий усім серіал "Альф".

Для середнього рівня чудово підійдуть серіали з субтитрами. Якщо ви любите переглядати "Друзів", зробіть це ще раз, але тепер дивіться в оригіналі. Для цього ж рівня підійдуть і відомі "Пліткарка", "Сімпсони", "Як я познайомився з вашою мамою".

Для вищого рівня допоможуть "Айтішники", "Вікінги", "Ходячі мерці", "Декстер", "Теорія великого вибуху", "Шерлок", "Форс-мажори". У них персонажі говорять швидко, зі сленгом та інколи вживають професійну лексику, тому без нових слів ви не залишитесь.

7. Накращий спосіб для книголюбів. Читати та перекладати – у школі було найнудніше завдання, адже нас до цього змушували і зазвичай використовували нудні тексти. Але сьогодні ви можете самі обирати, що і коли читати. Візьміть книжку свого улюбленого письменника чи твір, який завжди відкладали. Але під час вибору текстів зверніть увагу їхню на складність. Перекладайте, виписуйте незнайомі слова та вчіть у вільний час.

Ще один варіант – аудіокниги. Так, наприклад, на сайті babeleo.com можна читати, слухати оригінал та стежити за перекладом.

May the Force be with you! 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Юлія ЖЕЛОНКІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини