Синє світло екранів пов'язали зі швидшим старінням – дослідження
Тривале випромінювання синього світла від екранів ґаджетів пов’язали з прискоренням старіння та зменшенням тривалості життя, пише Science Daily з посиланням на дослідження Орегонського університету.
Синє світло негативно впливає на нас навіть тоді, коли не світить прямо в очі. Дослідники стверджують, що синя довжина хвилі, яка утворюється світлодіодами, пошкоджує сітківку та клітини мозку.
Науковці слідкували за впливом синього світла на комах дроздофілів. Клітинні механізми розвитку цих організмів подібні до клітинних механізмів тварин і людей. Виявилося, що щоденне 12-годинне випромінювання синього світла прискорювало старіння цих організмів.
Читайте також: Як гормони впливають на вагу – пояснює дієтологиня
Середня тривалість життя мух, які піддавалися впливу синього світла, була на 5-15% меншою, ніж тих, що жили в повній темряві або не зазнавали тривалого впливу синього світла. Найбільше синє світло впливало на сітківку комах та клітини їхнього мозку. Клітини мозку пошкоджувалися навіть у сліпих дроздофілів, які не бачили світла.
"Дослідження пов’язують тривалий вплив штучного світла з факторами ризику для сну та циркадних ритмів. Через розповсюджене використання LED-освітлення і ґаджетів, люди все більше піддаються впливу синього спектру. Але навіть у найбільш розвинених країнах воно не використовувалося достатньо довго для того, щоб оцінити його плив на тривалість людського життя", – каже дослідниця Джага Гіболтович.
Читайте також: Вчені в точності підрахували, наскільки собаки продовжують життя своїх господарів
Проте науковці переконані, що синє світло впливає на клітини мозку людей, адже і в комах, і в людей вони функціонують однаково.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки