Питання з питною водою в Криму наростає, але кримчанам наполегливо нав’язують "перспективи" і "надпроекти"
Путін доручив забезпечити Крим водою до 2025 року. Планують за 25 мільярдів рублів реконструювати Міжгірне водосховище (біля Сімферополя) і наповнювати його водою з найближчих річок.
Про це заявив голова Федерального агентства водних ресурсів РФ Сергій Кирилов, він обіцяє "закрити повну потребу Криму і Севастополя в воді до 2025 року". Вже в листопаді цього року витратять першу сотню мільйонів. Хочуть відремонтувати водогін Міжгірського водосховища, що веде в Севастополь, і збирати в водосховище воду з Альми, Салгиру, Качі та Бельбеку.
Таке втручання в екосистему півострова матиме наслідки для унікальної природи Криму. Дуже важливо привертати увагу міжнародних екологічних організацій до цієї теми, пише у своєму блозі на сайті "Новое время" Олександр Лієв, екс-міністр курортів і туризму Автономної Республіки Крим.
Читайте також: В оккупированном Севастополе никто не хочет строить канализационные очистные сооружения
Питання з питною водою в Криму дійсно наростає щороку. Води в деяких районах недостатньо, а якість стрімко погіршується. Здебільшого це відчувають Первомайський, Красноперекопський, Джанкойський, Кіровський, Нижньогірський і Красногвардійський райони. Тут проблему вже не вирішують свердловини та видобування підземних вод.
Цьогоріч, практично у всіх свердловинах перерахованих районів фіксують перевищення вдвічі жорсткості і мінералізації води. Як цим районам може допомогти Міжгірне водосховище, яке розташоване між Сімферопольським і Сакським районами – зовсім незрозуміло. Крім того, подібний проект не здатний забезпечити водою агрокомплекс і промисловість, потреба в воді у них – приблизно мільярд кубів на рік. І Міжгірне водосховище вирішити цю проблему не зможе, бо весь його обсяг – 50 мільйонів кубометрів.
Читайте також: "Смоленский" Днепр. Как Россия блефует в желании обезводить главную реку Украины
Але кримчанам наполегливо нав’язують "перспективи" і "надпроекти". Втюхують і жителям Росії, адже платити за це будуть з їхньої кишені. 25 мільярдів — цифра чимала, багато московських чиновників погріється біля цього вогнища. Забезпечити водою аграрний сектор Криму і його степові райони без Північно-Кримського каналу неможливо. Водночас не можлива навіть мова про відновлення водопостачання Криму водою з Дніпра без початку офіційних переговорів у Нормандському форматі та внесення в їхній порядок денний питання про Крим.
Олександр ЛІЄВ, екс-міністр курортів і туризму Автономної Республіки Крим
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки