MENU

Вчені з США навчили пацюків керувати автомобілем. Як це допоможе лікувати психічні розлади у людей?

404 0

Наука

Науковці з університету Річмонда в США навчили групу з 17 пацюків керувати маленькими пластиковими авто. Керівниця дослідження Келлі Ламберт розповіла, що під час виконання завдання гризуни почувалися більш розслаблено.

Такі висновки можуть допомогти вченим під час розробки нефармацевтичних методів лікування психічних захворювань.

Пані Ламберт та її колеги побудували крихітний електричний автомобіль, прикріпивши прозору пластикову банку до алюмінієвої пластини, яку під’єднали до коліс.

У банці (кабіні авто) простягнули мідний дріт, утворивши три важелі: лівий, правий і центральний. Щоб "завести" автівку, щурик мав сісти на алюмінієву пластину і торкнутися мідного дроту. Після цього тварина могла вибрати напрямок руху.

Читайте також: Науковці показали, як виглядало обличчя людини часів Середньовіччя

Після кількох місяців тренувань гризуни навчилися не лише керувати транспортом, а й змінювати напрямок руху, розповіли науковці.

Пацюки, які брали участь в експерименті, виросли в різних умовах. Одні – в лабораторії, інші – у середовищі, близькому до природного. Останні були значно кращими водіями, ніж їхні "лабораторні" побратими.

Навчання водінню розслабило тварин. Вчені виміряли рівень двох гормонів: кортизолу, маркера стресу, і дегідроепіандростерона, який протидіє стресу. Співвідношення дегідроепіандростерона і кортизолу в фекаліях щурів змінювалося в процесі навчання.

Читайте також: Вчені знайшли спосіб, як переробляти сонячну енергію на газ. Винахід не шкодить атмосфері планети

За словами Келлі Ламберт, це пов’язано з тим, що пацюки мали почуття задоволення, коли опановують нові навички. Вона також розповіла, що результати дослідження можуть виявитися корисними для розробки методів лікування різних психічних розладів.

"Немає ліків від шизофренії чи депресії, і нам потрібно багато надолужити, – сказала вона. – Гадаю, варто дослідити різні види тварин і різні види завдань, адже поведінка людини може змінити її нейрохімію".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Оpinion


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини