MENU

Вчені знайшли спосіб, як переробляти сонячну енергію на газ. Винахід не шкодить атмосфері планети

1234 0

ВинахідІлюстративне фото

Дослідники з Кембриджа винайшли пристрій, який може переробляти сонячну енергію на синтетичний газ. Винахід не шкодить атмосфері планети.

Раніше вчені з США заявляли, що навчилися видобувати електрику зі снігу, дощу і навіть з космічної енергії.

На цей раз група експертів з Кембриджу винайшла проміжний пристрій, який дозволяє виробляти паливо з сонячної енергії та вуглекислого газу.

Так званий штучний лист переробляє сонячну енергію і вуглекислий газ на синтетичний газ – суміш водню і чадного газу (монооксиду вуглецю). Синтетичний газ можна використовувати для виробництва електрики або теплової енергії, але найчастіше цю речовину застосовують у створенні пластика, добрив і дизельного палива.

Читайте також: Вчені винайшли новий метод редагування ДНК, тепер можливо виправляти мутації

Цінність нового пристрою в тому, що він не виділяє шкідливих речовин в атмосферу під час виробництва синтетичного газу.

"Можливо, ви не чули про синтетичний газ, але кожен день ви споживаєте продукти, які були створені з його використанням. Здатність до його сталого виробництва була б надзвичайно важливим кроком для закриття глобального вуглецевого циклу і створення стійкої хімічної та паливної промисловості", – пишуть автори відкриття.

У новому штучному листі застосували технологію фотосинтезу рослин: як поглинач світла вчені використали перовскит (титанат кальцію), а як каталізатор – кобальт. Після поміщення у воду ці матеріали виробляють синтетичний газ.

Читайте також: Вчені створили штучну шкіру для гаджетів, вони стануть чутливими до лоскоту

Важливо, що такий пристрій може працювати навіть під час слабкої сонячної активності. Правда, такий метод поки малоефективний, – вченим вдалося отримати лише соті частки необхідного газу.

У перспективі автори дослідження планують навчитися створювати таким чином рідке паливо для потреб транспортної сфери, зокрема флоту і авіації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

НВ Techno


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини