MENU

Відведення підрозділів ЗСУ не призведе до закінчення війни, бо цього не бажає Путін, – експерт

1046 0

Розведення військ

Виконання Мінських домовленостей чи застосування "формули Штайнмайєра", які передбачають відведення військ, може мати негативні і незворотні наслідки для України.

Про це у коментарі ІА Дивись.info сказав Юрій Шуліпа, правник, директор міжнародної спілки "Інститут національної політики".

Так зване "розведення військ", що насправді є розведенням кожного громадянина України навіть у короткостроковій перспективі, може призвести до тяжких наслідків, вважає експерт.

"Я приведу цьому судженню просте пояснення. Світова практика завершення військових дій протиборчих сторін показує, що розведення військ здійснюються лише в трьох випадках:

– якщо сторони прийшли до остаточного рішення про припинення війни і доказово, конкретними діями і рішеннями підтвердили свої наміри, і їх бажання зі встановлення миру не викликає сумнівів як у громадськості воюючих країн, так і світової спільноти;

– якщо країна, що зазнала військової агресії з боку іншої країни, прогнала агресора зі своїх територій, і агресор документально засвідчив свій намір більше не нападати;

– якщо країна, що зазнала військової агресії, ганебно капітулювала перед агресором як частково, так і повністю, а її керівництво прикриває свою неспроможність відстоювати національні інтереси різними неофіційними домовленостями з керівництвом країни-агресора і, по суті, приймає тимчасові умови свого ворога, заради задоволення його потреб.

Останній випадок, найбільш точно охарактеризує поточну ситуацію Україні.

Читайте також: "Развели, как котят": ось так "миролюбний" Київ кинув своїх і потішив Москву

Експерт додає, що схожий досвід розведення (а на ділі відведення) військ у Золотому був вже апробований 2016 року.

"1-го жовтня 2016-го року відбулося розведення військ в районі Золотого, а 7 жовтня – в районі Петровського. Відведення військ з лінії оборони супроводжувалося численною критикою. Проте незабаром в 2017 році війська повернулися на зайняті позиції, але через проходження через Золоте залізниці, там посилилася торгівля з представниками тимчасово окупованих територій. В Золоте приїжджали за покупками тих речей, їжі і предметів, яких не було на тимчасово окупованих територій. З економічних міркувань місцеве населення хотіло залишатися в "сірій зоні", оскільки звикло заробляти за рахунок росіян і жителів тимчасово окупованих територій", – каже Юрій Шуліпа.

Він вважає, крім того, діючи за правилами Мінських домовленостей і "формули Штаймайєра", Володимир Зеленський поступово поступається частинкою українського суверенітету.

"Таким чином, наслідки відведення українських військ зі звільнених ними територій призведуть до наступних наслідків:

По-перше, в утвореній "сірій зоні" будуть збільшені обсяги обертів контрабанди, посилиться рівень злочинності. Пов’язані кров’ю колаборанти, що воюють проти України разом з російськими окупантами, зможуть проникати в "сіру зону" з метою вчинення різних злочинів проти мирного населення і терактів проти українських військовослужбовців, а також заради російської пропаганди для штучного створення провокацій проти українських військ і демонстрації в російській пропаганді війни.

По-друге, оскільки Володимир Зеленський продовжує грати за правилами Мінських домовленостей, йде на поступки Путіну щодо часткової здачі суверенітету, в будь-який момент, коли Путін вирішить, що Зеленський відступив від домовленостей, щоб провчити його, російські окупаційні війська зможуть окупувати "сіру зону" і навіть спробувати здійснити наступ на позиції українських військ", – каже експерт.

Він зазначає, що, діючи за Мінськими домовленостями і "формулою Штаймайєра", Володимир Зеленський продовжує співучасть у важких, багатоскладових і триваючих у часі злочинах зловживання владою і службовим становищем, а головне – державній зраді в інтересах країни-агресора, що є обтяжуючою обставиною.

"Однозначно, відведення українських військ зі своєї території не призведе до закінчення війни, бо цього не бажає Путін", – наголошує Юрій Шуліпа.

Читайте також: Скандальное разведение убеждает: для Зеленского враг не Путин, а "нацики"

Натомість експерт рекомендує:

• Необхідно виходити з того, що будь-які спроби заспокоїти агресора, особливо шляхом часткової здачі національних інтересів та суверенітету країни, буде лише посилювати стимули для наростання агресії.

• Вище політичне керівництво України має приступити до формулювання суверенної зовнішньої та міжнародної політики, заснованої на нормах міжнародного права і захисті національних інтересів.

• Iніціювати формат вирішення питань припинення російською військовою агресією і окупації територій України на базі Будапештського меморандуму, яким Україні гарантується безпека, суверенітет і територіальна цілісність в обмін на ядерну зброю з боку США, Великобританії, Росії і країн, що приєдналися до Меморандуму пізніше, – КНР і Франції.

• Спільно з США і Великобританією, а також з іншими підписантами Будапештського меморандуму і на умовах України як країни-жертви російської агресії розробити "дорожню карту" з примушення країни-агресора Росії до припинення ведення військових дій і звільнення всіх тимчасово окупованих територій. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини