MENU

Неграмотність може підвищити шанси розвитку хвороби мозку – дослідження

1160 0

Дослідження

Нове дослідження вчених з Нью-Йорку свідчить, що розвиток хвороби мозку – деменції – може бути пов'язаний з невмінням людини читати чи писати, повідомляє hromadske з посиланням на Medical News Today.

Докторка наук з Нью-Йорку Дженніфер Менлі, котра є старшою авторкою статті щодо цього дослідження, переконана, що невміння читати чи писати може різко підвищити ризик розвитку захворювання.

Вона пояснює зв’язок між грамотністю та здоров’ям мозку, кажучи: "Вміння читати й писати дозволяє людям займатися складнішою діяльністю, як от огляд газет та допомога дітям й онукам у виконанні домашніх завдань. А це підключає мозок".

За її словами, попередні дослідження показали, що читання та письмо можуть знизити ризик появи деменції. 

Читайте також: Вчені розповіли, чому не варто їсти наодинці

"Наше нове дослідження дає більше доказів того, що читання та письмо можуть бути важливими факторами, що допомагають підтримувати здоровий мозок", – додала докторка наук.

У цьому дослідженні Менлі та її колеги обстежили та опитали 983 людей з низьким рівнем початкової освіти, які проживали на Манхеттені. Більшість учасників народились і виросли в сільській частині Домініканської Республіки, де був обмежений доступ до освіти.

На кінець періоду дослідження у 114 із 237 людей, які не вміли читати чи писати, на 48% розвинулася деменція.

Читайте також: Будь-яка кількість і швидкість бігу зменшує ризик ранньої смерті – дослідження 

Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, у близько 10-25% людей, яким понад 70 років, стаються порушення пам’яті та логічного мислення, зміна особистості внаслідок хвороби чи пошкодження мозку.

Деменція – важке захворювання мозку, що вражає людей переважно похилого віку. До деменції більш схильні жінки, курці, люди із замалою та надмірною вагою, фізично і соціально неактивні. Додатковими факторами ризику є діабет, гіпертензія, генетична схильність та високий рівень холестерину, порушення дихання уві сні та перенесений інсульт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини