MENU

Шлюб знижує ризик розвитку деменції – дослідження

740 0

Згідно з новим дослідженням, люди в шлюбі мають набагато меншу ймовірність того, що їм буде поставлений діагноз деменція, тобто зниження розумових здібностей.

При цьому дослідження показало, що шлюб захищає краще, ніж співжиття, йдеться в статті WebMD.

14-річне дослідження показало, що у розлучених людей шанси на зниження розумових здібностей більш ніж у два рази вище, ніж в одружених. У розлучених чоловіків ситуація ще гірше: ймовірність розвитку деменції у них у 2,6 раза вище, ніж в одружених чоловіків, в той час як у розлучених жінок ризик на 30% вище, ніж у заміжніх жінок.

"Існує безліч теорій про те, чому шлюб може бути корисний для загального здоров’я. Одружені люди, звичайно, фінансово стабільніші, ніж ті, у кого немає чоловіка. Але є й інші чинники, крім економіки, які так само сильно впливають на це. Це соціальна психологія", – розповіла Хуей Лю (Hui Liu), провідний дослідник і професор соціології в Університеті штату Мічиган.

Читайте також: Занадто довгий сон збільшує ризик серцевого нападу – вчені

У той час як дослідження виявило лише зв’язок, а не причинно-наслідковий зв’язок, воно довело, що розлучення може привести до фінансового й емоційного стресу, який може безпосередньо впливати на розумову або когнітивну функцію. А стрес і депресія, які можуть виникнути в результаті розлучення, потенційно можуть привести до деменції.

За словами Лінди Вейт, професора соціології в Чиказькому університеті, вся справа в частині мозку, званою корою.

"Кора розвивалася як центр когнітивної обробки. Вона управляє нашим рівнем функціонування. Якщо він падає нижче рівня нормального функціонування, то тоді відбувається деменція", – сказала вона.

Емоційна підтримка є ключем до запобігання деменції, сказала Уейт, яка не брала участі в дослідженні.

"Одружені люди знаходять свої соціальні зв’язки через своїх чоловіків, своїх друзів і родину, своє почуття приналежності. Шлюб сприяє соціальній інтеграції, що сприяє когнітивному здоров’ю", – зазначила вона.

Читайте також: Дослідження про довге й щасливе життя незаміжніх жінок виявилося неправдою

У дослідженні взяли участь понад 15 000 людей у віці 52 років і старше. Учасники не показали ніяких ознак слабоумства на початку випробування. Дослідники використовували сімейний стан для прогнозування більш пізнього психічного здоров’я учасників шляхом вимірювання їх когнітивної функції кожні два роки з 2000 по 2014 рік, або особисто, або телефоном.

Одружені люди мають менший ризик недоумства, тому що "вони постійно взаємодіють один з одним, ведуть переговори та спілкуються, і це підтримує кору головного мозку".

При цьому, за даними вчених, чоловіки, як правило, отримують більше користі від стосунків у шлюбі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини