MENU

Чому ціни на яблука впали минулого року, але зросли в цьому? А з цибулею сталось навпаки

1157 0

Пояснення дня. Чому ціни на яблука впали минулого року, але зросли в цьому? І чому з цибулею сталось навпаки - ціна сильно зросла минулого року, але має впасти цього?

Зміни цін на продукти залежить від великоі низки факторів: інфляції, зміни кон'юнктури ринку - попиту та пропозиції, зміну вартості виробництва, тощо. Найважливіша, на мою думку, рушійна сила подібних змін — це зміна пропозиції на ринку. Розберу два кейси: з яблуками та цибулею:)

Читайте також: Проти МХП відкрили справу через необґрунтоване підвищення цін на курятину

Минулого року, врожай яблук був рекордним для України (1,46 млн тонн), у результаті чого істотне збільшення пропозиції яблук на ринку спричинило значний тиск на їх ціну у бік зменшення (у результаті маємо зменшення ціни на 42,7%). Цього ж року, не передбачається рекордного врожаю, а відтак пропозиція буде меншою в порівнянні з минулим роком. Маємо зворотний ефект – збільшення ціни на 56,4%.

Зворотна ситуація відбувається з урожаєм ріпчастої цибулі. Минулий рік характеризувався найнижчим рівнем врожаю даної культури за останні 10 років (883,9 тис. тонн), що призвело до зростання у цін більш ніж утричі. За цьогорічними прогнозами, урожай має бути більшим, а відтак ціна на ріпчасту цибулю стрімко падає.

Читайте також: Нацбанк отнес рост цен на электроэнергию к увеличивающим инфляцию факторам

Така ж логіка стосується цін і на інші продукти харчування. Зміна цін – це важлива компонента ринкової економіки, що надає сигнали виробникам для прийняття управлінських рішень. Яких саме рішень? Збільшувати пропозицію тих товарів, на які зростають ціни, і зменшувати пропозицію тих товарів, на які ціни падають.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тимофей МИЛОВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини