MENU

НАТО оголосить космос сферою військової діяльності – до чого готується

1199 0

Єнс Столтенберґ

НАТО планує визнати космос п’ятою сферою військової діяльності, чотирма іншими є повітря, море, суша та кібернетичні зв’язки. Так, генсек НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що космічний простір відтепер стане сферою для проведення операцій, однак запевнив, що Альянс не розміщуватиме там зброї.

Передусім варто зазначити, що космосом уже давно послуговуються у військових цілях. Починаючи з часів Холодної війни, космос постійно був залучений у протистоянні між Сполученими Штатами Америки та Радянським Союзом. І тоді навіть були проєкти на кшталт "зоряних війн", але всі вони були пов’язані із застосуванням ядерної зброї та протистоянням двох держав – США та СРСР.

Тепер система світової безпеки, що склалася за результатами Другої світової та завершенням Холодної війни, почала розпадатися, і сьогодні вона є розбалансованою. Тож використання космосу з військовою метою більше не є ексклюзивним винятково для двох країн світу – тепер космічним простором користуються (або потенційно можуть користуватися) багато держав.

Читайте також: "Смерть мозку": критикуючи НАТО, Макрон припускається серйозної помилки

Якщо говорити про те, які саме країни світу готові використовувати космос як сферу військової діяльності, то насправді їх сьогодні предостатньо. Передусім це може робити сучасна Росія. Згадайте, було чимало презентацій гіперзвукових ракет і ракет із ядерними енергетичними установками, які можуть послуговуватися космічним простором. Одну з таких презентацій проводив сам Путін.

Також космос у військових цілях сьогодні можуть використовувати Китай, Іран, Північна Корея. Тобто загроз вистачає...

Саме тому НАТО, як організація, що має гарантувати безпеку й оборону своїх членів, почала перейматися і космічною сферою, тобто можливістю застосування такого роду зброї проти членів Альянсу. У зв’язку з цим у НАТО й оголосили про те, що космос відтепер є сферою військової діяльності.

Насамперед мається на увазі оборона, адже НАТО є оборонним блоком, який за ст. 5 Вашингтонського договору зобов’язаний захищати кожного свого члена.

Столтенберґ окремо зазначав, що про розміщення зброї в космосі взагалі не йдеться. Натомість ідеться про створення системи оборони, яка контролюватиме можливість застосування зброї, наприклад, Росією чи Китаєм проти членів НАТО.

Читайте також: Ізраїль і США навчилися перехоплювати ракети в космосі

Так, наприклад, система протиракетної оборони НАТО, елементи якої розміщуються в Польщі та Румунії, знищує потенційні ядерні ракети, які можуть летіти на країни НАТО, саме в космосі. Тож у принципі космосом уже послуговуються у протиракетній обороні, де ракету з ядерною боєголовкою краще знищити на етапі, коли вона не почала зниження до цілі, а в космосі, коли вона перебуває в польоті. Тож по суті протиракетна оборона вже давно використовує космос як сферу військової діяльності.

Однак це стосується і будь-яких інших засобів ураження. НАТО повинно бути готовим, аби ці засоби ураження не завдали шкоди членам Альянсу. Тобто справді мова йде не про розміщення натівської зброї в космосі, а про створення системи, яка б не допустила завдання удару з космосу або виникнення загроз чи викликів, які можуть іти через використання іншими країнами космічного простору з військовою метою.

Крім того, варто зазначити, що, коли йдеться про космос, також мається на увазі й розміщення певних елементів супутникової інфраструктури для кібератак, а також для атак не тільки із застосуванням жорстких елементів ураження (ядерної зброї та іншого), але й кібернетичної або інформаційної зброї. Тобто космос розглядають як сферу, де можуть бути застосовані будь-яких засоби ураження або завдання шкоди країнам НАТО. І від них Альянс планує захищатися.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Михайло САМУСЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини