MENU

Нацбанк завершує оновлення банкнотно-монетного ряду гривні: що зміниться?

677 0

Нацбанк завершує оновлення банкнотно-монетного ряду гривні: що зміниться?

Національний банк України оголосив про введення наприкінці поточного й на початку наступного року низки нових банкнот і монет національної валюти.

Як повідомив під час брифінгу директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, 20 грудня будуть введені в обіг монети номіналом 5 гривень, які поступово замінять банкноти відповідного номіналу.

Читайте також: Чому Нацбанкові вже час поголити наших князів. ФОТО

Нацбанк завершує оновлення банкнотно-монетного ряду гривні: що зміниться?

За його словами, також із цієї дати в обігу з'являться оновлені банкноти номіналом 50 гривень.

Наступного року, з 25 лютого, Нацбанк випустить в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень.

Читайте також: Історик: Купюра в тисячу гривень – малоросійство

Далі, в другому кварталі 2020 року, в обіг будуть введені монети номіналом 10 гривень, але точну дату Нацбанк повідомить додатково.

Національний банк передбачив для громадян максимально зручний перехід від звичного банкнотно-монетного ряду до нового.

Громадянам не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5, 10, 50 та 200 гривень попереднього зразка на оновлені банкноти та обігові монети. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів.

Банкноти номіналами 5 та 10 гривень попередніх років випуску поступово – у результаті природнього зношення – будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами.

Отже, номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 13 номіналів, доки в обігу перебуватимуть монети 25 копійок. Оскільки ті монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг, поступово їх ставатиме дедалі менше. Зрештою номінальний ряд гривні сягне оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) та 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

За світовим досвідом номінальні ряди мають у середньому 11-13 номіналів грошових знаків. Наприклад, 11 номіналів є в австралійського долара, 12 номіналів – у британського фунта стерлінгів та чеської крони, 13 номіналів – у швейцарського франка.

Отже, співвідношення шести банкнот до шести монет гривні в обігу є не лише зручним для здійснення розрахунків і задовольняє потреби української економіки в готівці, а й відповідає практиці провідних центральних банків.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини